Nibiru Creative Commons License 2002.05.27 0 0 597
Óriási irodalma van a dolognak.
Amikor én foglalkoztam vele, még nem nagyon volt róla info a neten, mára azonban (pont mostanában jöttem rá) iszonyú tárháza van az infóknak fönt.
Van egy csomó hülyeség is persze.
A legérdekesebb, és legvitatottabb anyagot Zecharia Setchin írta a Nibiruval kapcsolatban.
Ő a 6000 éves sumér írások tanulmányozásával jutott erre az időpontra.
Én pedig összekapcsoltam az időt az olmék öröknaptár utolsó napjával, amely keresztény időszámítás szerint 2013 dec. 23.
(Ti: Az olmékok matematikáját, csillagászaták és naptárát használta minden közép- és dél-amerikai indián kultúra.

Ha érdekel a dolog, van egy listányi könyvem, nagyon érdekesek, van hogy csak egy egy rövid rész az ami a Nibiruval kapcsolatba hozható de mégis lényeges. Ha csak maga a Nibiru érdekel, akkor is tudok pár könyvet. Egy baj van, hogy magyarul kevés jelent meg, ha nem tudsz angolul, akkor elég szűk az irodalom. Sitchint nem adták ki nálunk.
Sajna mostanában inkább értéktelen amerikai romantikus regényeket adnak ki. Ezekben a legfőbb érték a betűkön az aranyozás. >:(((

A Nibirunak a leírások szerint a naprendszer bolygóival ellentétek irányba kell mozognia, másrészt pedig majdnem a többi bolygó keringési síkjára merőlegesen lép be a naprendszerbe majd.
A Szíriusz irányában mozog egy nagyon elnyújtott elliptikus pályán.

Előzmény: Duda (593)