Koltai Péter Creative Commons License 2002.05.21 0 0 29
Ma jártam Budaörsön a madaras boltban. Vissza akartam vinni két rekeszt üres műanyag palackokkal, meg pár palackot külön. Végigállom a sort, cirka 10-05 perc, mert csak egy ember volt az üvegvisszaváltóban... Mielőtt odaértem az ablakhoz, látom kirakva a nyomtatott papírt, hogy a gyártó cég megszünteti a visszaváltható palackokat május 15-től, és ezzel egyidejűleg a madaras bolt megszünteti az ilyen palackok visszaváltását... A hölgyemény vigyorogva közli, hogy nem veszik vissza. Kint a polcon természetesen még van ilyen palackos termék. Kérdezem a megfelelő pólóban lévő emberkét, hogy mi is a helyzet... Normális volt, azt mondta, hogy szólt az üvegvisszaváltóban, hogy vegyék vissza, menjek. Megyek, sorbanállok, megint nem veszik vissza, de már tudnak róla, hogy vissza kellene venni. Jön másik emberke, ő is megerősít abban, hogy nem veszik vissza. Hangosan főnöke, igazgató, akárki kérése. Telefonálgatás, várás, majd visszaszólnak ígérgetése stb. 10 perc múlva mondom jóideje lenne már a visszaszólásnak stb. Telefonálgatás, szájhúzással visszaváltás. Én vigyorgás. Fasza, 2002 hiperszuperextramarket, szopjál az üvegeddel... Ide sem megyek többet, ha nem muszáj...

Viszont minden rosszban van valami jó, némely vevő a sorból az ilyen palackjait rám hagyományozta... :)))