Pitecus Creative Commons License 2002.05.03 0 0 133
Helló Ati73!
Naszóval, ha alekót akarsz, akkor csakis Lada motorost vegyél (vagy Dieselt)méghozzá 1994-es évjárattól felfelé. Biztos, hogy lesz olyan alkatrésze a kocsinak, ami cserére szorul, de az alkatrészára nem olyan vészes, mint ahogy elsőre, hozzá nem értők mondják. Alkatrészellátás jónak mondható, bár 1-2 műa. alkatrész hiánycikk szokott lenni.
A kocsi MEGBÍZHATÓ.
A családban 3 db volt (most 2).
Ha normálisan van beállítva, akkor rövid városi fogyija nem lehet több, mint 8,5-9 l/100km., persze ésszerű vezetéssel. Ha tojáshéjas vagy, akkor egy jó 7-8decivel kevesebbel is beéri.
Országúton a megengedett sebességet betartva 6 liter alá lehet vele menni (5,7-5,8)
Autópályán 130-nál 7 liter körül eszik.
Tartós végsebesség közelében utazva (160 felett) 9,5 literre jött ki (Hannover-Bremen-Cuxhaven).

(Ezek az adatok 1,6-os lada motoruval értendők).

Ára a 94-es modellnek 220-300 között mozog.

Én 2000 áprilisban vettem az enyémet (1994-es;1,6os) 360 ezerért, most átírással és szervízekkel együtt 520 ezerbe van az autó. Ez azért olyan sok, mert széttéptem a váltóját egy jó másfél tonnás utánfutóval (80 ezer pénz volt megcsinálni). A gyenge pontja az autónak a karosszéria. Viszont olcsó az elem hozzá.
Példa:
2 db küszöb és 2 db hátsó sárvédőív kb. 10000 Ft volt és 15 ezerért cserélték le nekem fényezéssel együtt (25 cakkum pack).
Jobb első ajtó üresen 14 eFt.

Nem gyorsulásbajnok az autó, de komótos vezetésre kíváló. De ha kell, akkor tud tempósan is menni. Naggyon kényelmes és a csomagtartója is tágas. A fűtése borzasztóan erős.
Ha többet akarsz még hallani, írj és én felhívlak.

Üdv
Pitecus

Előzmény: Ati73 (132)