somap Creative Commons License 2002.05.02 0 0 210
Szia 111!

A tápgolyó amit vettél valószínűleg Osmocort. Kiválló választás! Az, hogy mikor tápozod a növényt tőled függ. Mivel "friss" a növényed még benne van a kereskedelmi "eladási varázslat". Most meg van trápozva elég rendesen. Szerintem majd egy hónap múlva már nyugodtan elkezdheted a tápozást. Az osmocort-ot van aki a talajba bekeveri átültetéskor és van aki csak a talajra rászórja és "lesz ami lesz majdcsak fejlődik a növény" alapon. Én a talajba keverést javaslom. (Ha most nem szándékozol ültetgetni akkor szúrsz egy kis lukat a talajba és beleszórod a golyócskákat aztán betemeted a lukat.) A locsolást akkor kell végezned ha a talaj kezd kiszáradni. Nyáron ez lehet akár napi több öntözés is (napos helyen kis földlabda). Ha a fa hajt akkor nincs gond, mert jól érzi magát. Amikor észreveszed, hogy a hajtásai túlzottan megnyúltak (hosszú az ág és kevés a levél és azok a levelek sem "túlzöldek") akkor kicsit sötét a helye. Én a sajátomat nyaranta a szabadban tartottam, olyan részén a kertnek, ahol délelőtt napot kapott és délutánra félárnyékban volt. Sajnos egyszer kihagytam egy öntözést ami túlzottan megviselte a kis fát és elpusztult. :-(
Javaslom, mivel valószínüleg kicsi a földlabda egy nagyobb tálba ültesd át a kisfát. (ha jó tálat választasz jobban fog kinézni a bonsaiod) A Serissa, Carmona, Ulmus bonsaiokat kis tálakba szinte "tiszta" agyagba ültetik, ez hosszú távon nem a legjobb élettér. Földdel kapcsolatban rengeteg infót kapsz Endru weboldalán. Gyökerekhez most ne nyúlj!
Más most nem jut eszembe "jótanácsként".
Üdv

Somap

Előzmény: TopGun111 (209)