Vidovszky Creative Commons License 2002.04.12 0 0 409
Kedves tanácsadók!
Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek akitől direkt-indirekt módon tanácsot kaptam.
A tavaly katasztófális állapotban lévő két meggyfámat tegnap nézegettem, és ha a fagykártól eltekintünk(amit még nem is tudok hogy mennyire érte őket, mert a virágszirmoknak sok helyen csak a fele barnult meg, és egyáltalán nem lógnak a virágcsokrok) szóval ha ettől eltekintünk szép egészségesnek néznek ki.
Pontosan arról a moniliáról beszélek, amiről itt nemrég szó volt. Tavaly, mikor megláttam a lógó virágcsomókat, én is azt hittem először hogy a fagy csinálta.
Valaki mondta hogy monilia, és már tavaly elkezdtem dolgozni ellene. Végül csak idén lettem biztos benne, a topicot olvasva. Igy aztán február eleje óta rengeteg munkát fektettem bele(mechanikus és vegyvédelmi). Igaz jól összementek a fák, de még mindíg jobb, mintha tönkremenne. Tudom hogy még nincs vége, ha elmegy ez az esős idő újra permetezek, mostmár mondtátok is hogy mivel(ez még kérdés volt számomra). Eddig ugyanis réztartalmú szereket hsználtam, és tudtam(ezt is innen) hogy ha kivirágzott, már nem lehet.

Szóval KÖSZÖNÖM!

ja és persze az almafáim is sokkal szebbek(azokat is megtámadta egy kicsit)

sziasztok
Vid...