zizzz Creative Commons License 2002.03.28 0 0 111
Sziasztok kedves kertészkedők!

Én egy leendő kertészkedő vagyok. Ugyanis nemrég vettünk egy kb. 500 négyzetméteres homokozót. Tavaly nyáron kb. két méteres gazerdő nőtt rajta, de jövő tavasszal-nyáron már szeretnék rá kicsike pihenőkertet és icike-picike (paradicsom-retek-hagyma-kóstolót termő)kertecskét varázsolni. Ebben az évben még építkezés lesz rajta, ezért sok mindent nem tudok vele csinálni, de addig is lehetne talán egy kis talajjavítást végezni, esetleg a kerítéshez egy-két valamit ültetni. Már olvastam néhány könyvet, ill. topicot a témában, de kissé össze vagyok zavarodva. A nagyszemű homokos talajt ugyanis meglehetősen rossz termőföldnek mondják. Ezt értem is. Viszont most azt olvastam, hogy a gaz is csak ott nő meg 2 méteresre, ahol jó a föld. Ez a "kert" egyébként még soha nem volt művelve, néhány éve egy akácerdőt irtottak ki róla. Sajnos csak 2 fát hagytak(((. Most akkor a gaznak higgyek vagy a homoknak? Azt már tudom, hogy mondjuk akáclomb-trágyával lehet rajta javítani. DE kell-e, ha ekkora a gaz. Ezenkívül pedig az is kérdéses, hogy mit csináljak a kiirtott rengeteg dudvával (szerintem jó néhány tarackoló típus is éldegél ott vígan). A gyomokat lehet komposztálni? Köszönöm előre is, ha valaki tudja ezekre a választ.
zizzz, a lelkes kezdő (aki igazából egész gyerekkorát kertben töltötte)