miksi Creative Commons License 2002.02.25 0 0 39
Kedves Zozi79,
végigolvastam, és megpróbálnék a kérdésedre válaszolni. A hozzászólásokban (szerintem) van némi igazság, de sok olyan válasz is, ami nem Ok (pl.. mert megengedik a szbályok).
Nem, a szabályok nem engedik meg, verekedésért kiállítás jár. Nagyon ritka kivételektől eltekintve meg is kapják érte.

1. Szóval, a hoki iszonyúan gyors játék, másodpercek alatt több minden történik, mint más sprotokban egy félidő alatt -> lásd adrenalin
Ugyanakkor elkerülhetetlen a fizikai kontaktus, amit a szabályok is engednek -> lásd pl.: bodicsek.

2. A fizikai kontaktus padig nagyon sokszor fáj (és még csak a szabályos ütközésekről beszélek, nem bunyóról).

Ez a két dolog EGYÜTT sokszor elég ahhoz, hogy elszakadjon a cérna.

3. Ráadásul kétségtelen, hogy a hokiban szabályai (bár nem engedik a verekedést) nem is bűntetik nagyon. Melyik sportágben lehet 2 perccel megúszni, ha az ellenfelednek bemosol egy nagyot?

Az a három dolog együtteasen a válasz nagyjából a kérdésedre. De, ami még nagyon fontos szerintem:
a hokiban léteznek írott-íratlan "lovagiassági szabályok", amiket a legtöbb esetben be is tartanak a felek. Még a komoly bunyók esetében is legtöbbször azt látod, hogy párok alakulnak ki, és nem öten vernek egyet. Úgyszintén nemigen látsz olyat, hogy ne dobnák el azonnal a kesztyűt, mint ahogy a bottal verekedés is igen ritka. Olyat meg végképp nemigen látsz, hogy a legnagyobb bunyó után pár perccel, amikor vége a meccsnek, ne állnának fel, és fognának kezet azok is, akik az előbb ütötték egymást - mert ez egy ilyen sport. És elsősorban egy remek, gyors, kombinatív sport, nem pedig intázményesített pankráció