öregfiú Creative Commons License 2002.02.18 0 0 26
Hali!

Én ugyan itt Budapesten lakom és vehetek édesvizi halat is. Ennek ellenére, amikor egyszer nagyon megkivántam a halászlét, és lusta voltam elmenni akár egy étterembe, akár halat venni, meg próbáltam mélyhűtött tengeri halfiléből halászlépótlót készíteni. Szerintem jól sikerült, azóta a lányom is Németországban ezzel szokott időnként villogni a diáktársai előtt, amikor ilyet főz nekik. Ott ugyanis a menzán valami teljesen más és lehetetlen dolgot hívnak Ungarishe Fischsuppénak. Tehát a receptem a következő: 1 liter vízbe beleteszek 3db Maggi, 3 db Knorr halászlé kockát. Azért valamivel kevesebb vízbe, mint amennyi kellene az előírás szerint a 6 db halászlé kockához, mert a hal elég sok vízet tartalmaz. Ízlés szerint adok bele valamilyen csípősítő anyagot (pl. Erős Pista, cseresznyepaprika, cseresznyepaprika krém, macskapöcse, stb), majd felforralom. Forráskor beleteszek 1/2 kg mélyhűtött tengeri halfilét, és megint felforralom. Forráskor még teszek bele egy kevés tépett csuszatésztát, majd 1 percnyi forralás és kavarás után elzárom a melegítést. Kb. 5 percnyi állás után a tészta már külön melehítés nélkül is megfő a forró lében, és már csak egy jóféle friss kenyér szükségeltetik hozzá. (+ valamilyen jóféle szőlőlé) Ezt természetesen én sem nevezem halászlének, bár ennél a halászléhez kevésbé hasonlító étket kaptam már étteremben halászlének nevezve. Ha csak pótlékként értékeljük, akkor egy egészen jól használható étel. Nagy előnye, hogy 10-15 perc alatt elkészíthető a melegítő berendezés erősségének függvényében. Ha kipróbálod, jó étvágyat hozzá!
Öregfiú