zümy Creative Commons License 2002.02.15 0 0 3965
szia tolvajom:-)
-csak néhány kiegészítés engedtessen meg nekem; vallástól függetlenül, inkább a migrációra vonatkoztatva, habár (eltekintve a yu és román krízistől) a migránsok 90%-a muszlim:
-sajna ez tévedés, mármint a hazamennénk; a magyarországon regisztrált "menekültek" 99%-a rövid idő után tovább áll nyugat felé (asszem ezzel te is tisztában vagy), ami csak annyit bizonyít, hogy ezek az emberek nem a saját hazájukban dúló háború, etnikai v. vallási konfliktus miatt jöttek ide magyarországra, hanem egyszerűen útba estünk a nyomor és a német márka (bocsi euro) között; ergo nem otthonról menekülnek, hanem pl. németországba; természetesen a kiváltó ok valamilyen ismert konfliktus, de ez nem jogosít fel senkit sem arra, hogy döntsön, hogy hol akar befodadást nyerni; javaslom a Genf-i konvenciót lapozgatásra
-bocsi, de azt kell mondanom, hogy 3x-i ide-oda migrálásod ellenére neked nincs semmi fogalmad sem róla:
"1) Ennek semmi köze a vallásnak."; már hogy a fenébe ne lenne, mikor 90%-uk iszlám országból jön
"2) Az ember oda emigrál, ahol biztonságosabb az élet."; ez így lenne a helyes és a tisztességes, de sajna ennek ellentmondanak a statisztikai adatok;

-miért van az, hogy "hamis" adatokat adnak meg a magyar hatóságoknak; az EU-ban már lehet használni az eredetit?!

-az is megérne egy misét, hogy az utóbbi évek ismert konfliktusai mijjen országokban zajlottak és sajnos zajlanak ma is; nem kell nagy számzsönglörnek lenni ahhoz, hogy meglegyen a válasz;

-mindezekből én azt vonom le, hogy egy csomó ország nagy szarban van (többségük iszlám) és ezt elsősorban az ideológiával azonosítom (pl. a talib rendszer egy a sok iszlámra építő rendszer között, a török a másik vége); majd ha megtanultok élni nyugalomban a "saját" földeteken, akkor itt is szívényes fogadtatásra számíthattok;
-érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy ha minden olyan szép és frankó, mint írjátok, akkor miért kell egyáltalán migrálni?!
-mielőtt a jó szokás szerint valaki félreértené; a lökött rasszista asztaltársunk egy szavával sem értek egyet; az úgy baromság, ahogy van!
-ja, és a legtöbb barátom muszlim és rendszeres vitákat folytatunk ezügyben; arra jutottam, hogy egy dolog amit írtok és mondatok, és a másik amit tesztek;
-még egy tiszteletkör: elnézést az általánosításért;

zümy sm.

Előzmény: bagdadi tolvaj (3964)