Tutor Creative Commons License 2002.02.05 0 0 122
Javaslatom:
adjal neki monoton kajat. Ez alatt azt ertem, hogy legyen benne mindenfele tapanyag, de csemege semmi (pl vitakraft megkeverek meg reszelt repa meg a vizebe vitamincsepp neha + meszko)
A csemegeket (ezeket madara valogatja, de szinte minden madarnal bejonnek: mandarin/naramcsgerezd, starking alma, datolya, fuge, csoki/ovatosan!/ stb) Te adagold neki szigoruan kezbol. Ennek menete: kalit/volier ajtajaban az egyik ulorudtol sacc olyan tavolsagban, hogy alaposan kinyutozva boven elerje a kezed _jol_lathatoan_ megmutatod neki a csemeget. Ezek utan turelem. Elobb-utobb oda fog jonni es nagyon ovatosan elveszi. Ez neha hetekbe is beletelik. Aztan ha egyszer elvette azonnal LASSAN vonulj vissza (a kezeddel). Legkozelebb kicsit tovabb varj amig elhuzod a kezed, aztan mar ne is huzd el stb. Aztan nemi ido mulva amikor elveszi megprobalhatsz hozzaerni. Ezek utan johet a kezreultetes. Ha az ujjadon megul stresszeles nelkul (stresszeles == belevajja a kormeit a husodba + repulesre kesz allapoitban van /felig kinyitott szarny, lelapult toll, eber tekintet/ ) akkor mar nem fel a kezedtol, johetnek a tovabbi lepesek.
Nalam ez 2 hetig tartott, de a N.Sandor joval vadabb fajta mint a jako. Most ott tartok, hogy barmikor fel tudom kapni mint egy szatyrot, be a pulcsi ala, es oda viszem ahova akarom, anelkul, hogy megcsipne. Persze nem csinalok ilyet, csak ha zur van (pl hugom macskaja).
Soha ne veszitsd el a turelmedet es ne buntesd ha jot akarsz.

Hali,

T.

ui: idosebb madarral sokat fogsz szivni. Szerintem kalkulalj be minimum 2-3 honapot.

Előzmény: Brutalis Harmonia (121)