pextreme Creative Commons License 2002.01.23 0 0 11354
Székesfehérvár, január 23., 14.45

Mini-sorozatunkban azt mutatjuk be, hogyan készülnek a Borsodi teremtornára a csapatok (5).

Dunaújváros, B-csoport

VIDEOTON FCF
Mérlege az eddigi három műfüves tornán: 6 – 1 5 6-20 1
Négyszer nyert a Videoton teremtornát, igaz, a sikerek óta több, mint két évtized telt el. Az utóbbi esztendőkben teremben nem megy a fehérváriaknak, az elmúlt évekre leginkább a csapat edzője, Várhidi Péter emlékszik vissza szívesen, hiszen ’98 januárjában, a BS-ben, az Újpest trénereként győzelmet ünnepelhetett…
– Egy teremtornán nincs jelentősége annak, hogy a csapatok hol állnak a tabellán, mert egy ilyen kupa teljesen más, mint a nagypályás bajnokság – jelentette ki Várhidi. – Az esélyek szinte kiszámíthatatlanok, az NB I B-s együttesekben is akadhatnak jó teremfutballisták, ráadásul minden edzőnek számításba kell vennie azt is, játékosai közül kinek bírja a lába a terem-meccsek által jelentett terhelést. Mindenesetre az idei tornán már csak a pénzdíj is óriási kihívást jelent, tehát biztos, hogy mindenki komolyan veszi majd a kupát. Ami engem illet, a több napos viaskodást igazságosabbnak tartom, nekem inkább a német mintájú teremtornák szimpatikusabbak. Nem vagyok híve igazán az ilyen egynapos rendezvényeknek, hiszen ezeken néhány óra alatt szinte minden eldől, de a közönség biztosan jól szórakozik majd.

Kispályás nagymenő(k)
TERJÉK LAJOS. Nagypályán kitűnő szezont zárt, a teremben pedig jó napja lehet. – Csoportunk ránézésre talán nem igazán erős, ezért lehet, hogy minket tartanak az első számú favoritnak, de szerintem a REAC-ban vannak a legjobb teremjátékosok – fogalmazott a 21 esztendős Terjék. – Szerencsére azért nálunk is vannak kifejezetten technikás labdarúgók, akik nagyon élnek a teremben, ezért remélem, bejutunk majd a döntőbe. Ami engem illet, serdülő és ifjúsági koromban ügyes teremjátékos voltam, de most már nem sorolom magam a kifejezetten pengések közé. Ennek az az oka, hogy talpsérülésem óta óvatosabb vagyok, de ígérem, most azért „odateszem” magam…
(Folytatjuk)

Ezt mikor nyilatkozta?Biztos nem ma!

Chip:bocs, csak idegesit,hogy a tavaly szót ipszilonnal kell irni!:):)

Azt hallottam,hogy a Kutiba még hozatni kellett jegyeket,mert elfogytak a tornára. Hála mindennek már régen megvettem!