Förster Creative Commons License 2002.01.16 0 0 8463
CsikosháTTú ! Ha a 8362 szám alatti hozzászólásomban leírtak minősülnek " pletykálkodásnak ", akkor bár nem értem miért, de ígérem nem fog előfordulni többet. Én ugyanis kiszálltam. Megoldom egyedül az általam felajánlott tapasztalat, tudás, fejlesztések, kapcsolatok közkinccsé tételét. Erre való az Internet.
Más: TEE: Cseppnyi türelem még, mert nincs meg minden alkatrész a V43 tuninghoz. Mint gondolom az nyilvánvaló a járatlan út az egy kicsit rögös. Az egyik helyen a fogaskereket forgácsoltatom, a másik helyen megfelelő anyagot veszek, mert akármiből nem lehet fogaskereket forgácsolni, a harmadik helyen szigetelő hüvelyt rendelek Németországból, mert egyetlen általam ismert esztergályos sem vállata az ici- pici méretek miatt. Itt eljutottam a konkrét válaszhoz. A kerekek mint azt korábban már írtam, még csak véletlenül sincsenek normálisan a tengelyre húzva. A következő fog történni. Nagy nehezen sikerült nagyobb tételben tengelynek való hidegen húzott ezüstacél rudakat vennem. Az egyik kereket felfúrom 3mm-re és egy németországi modellkiegészítőket gyártó cég szigetelő hüvelyét teszem bele, aminek a belső átmérője 1,97 mm. A fogaskerék mint írtam itthon készül. Így tehát a két kereket összekötő tengelyen van a fogaskerék és a rövidzárlatot az egyik kerékbe sajtolt szigetelő hüvely akadályozza meg. Valószinüsítem, hogy remek futású V43-assá lehet alakítani a jelenlegit. Sajnos és újra csak sajnos a sok helyről való beszállítás hosszadalmas, amit úgy akarok megoldani, hogy egy nagyobb raktárkészletet halmozok fel. Reményeim szerint maximum 4 - 6 hét kell már csak ahhoz, hogy minden együtt legyen. Egyébként az új meghajtás az M41-be is tökéletesen alkalmas lesz. Nekem sajnos a másfél éves gépem épp a napokban darálta le végképp a harmadik garnitúra fogaskerekeit. Ebből elegem volt. Egyébként itt kapcsolodom a Deák Krisztiánnak adott válaszokhoz. Hivatalosan a ti boltotok a Váci utcában forgalmazza pl. a Fuggert M41 alkatrészeit. Nos én vagyok az aki, minden három hétben egyszer megjelentem és valamilyen alkatrészt kerestem hozzá, te pedig, esetleg az alkalmazottad már 14 hónapja minden alkalommal azt mondtad, hogy sajnos jelenleg nincs, de a jövő héten várható. Szerintem ez alapján, valamint a topicban leírt meghibásodások alapján, továbbá a nálatok előforduló más vásárlók igényei alapján már összeállhatott volna a kép, hogy mit is kellene raktáron tartani. Néha ugyan megpróbáltad a gyártóra tolni a felelősséget azzal, hogy akármit is tesztek nem szállítja a keresett cikkeket. Én mégiscsak találtam egy csatornát és mostmár akadálytalan az alkatrész ellátásom. Ha nem haragszol és nem írom ide a nevem, mert elvem, hogy az interneten a nevem nem adom meg. Te ugyis tudod ki vagyok, a topictársak pedig ismernek.