BREKI Creative Commons License 2002.01.04 0 0 3372
Hi
Na ugy latom most igen elenk a topic. Alig gyozom (szeremncsere) olvasni a hozzaszolasokat.
JB
Az EBAY-rol egy par szo. Erdemes olyan emberketol vasarolni aki mar tobb orat is eladott es a velemenyek amiket a vasarlok beirkalnak kedvezo. Lehet hogy ez Magyar beidegzodes es ott kint meg sem fordul a fejukben hogy esetleg lelepjenek a penzzel, de szamomra ez igen nagy osszeg kidobni az ablakon peldaul, ezrt elso alkalommal igen ovatos voltam. Mivel az eladok altalaban maganszemelyek igy a kartyarol nem tudnak penzt levenni. Sajnos en nem talaltam olyan ceget a neten aki a kartyamrol levette volna a penzt es atutalta volna egy amerikai maganszemelynek. Akik ilyesmit tudnak magyarorszagi kartyakkal nem foglalkoznak. A cashier csekknek nevezett dolog az itthoni rozsaszin csekknek felel meg, az megint nem jarhato ut. Legegyszerubb elkerni a nevet cimet bankszamlaszamat. Amerikaban ABA. Vigyazni kell ha fiok banknal van, a kozponti bank es fiok adatait is meg kell adni mert csak a zur van belole. Az Ebay csak kozvetit a tenyleges uzletet az eledoval te beszeled meg. Az itthoni vamolas miatt amugy sem art megbeszelni milyen modon es formaban kuldje. Nekem Express Mail hozta es 5 nap alatt itt volt a kis aranyos. Felaron mint itthon :-)
Alexandrosz
JB nek igaza van. Korul kell nezni es csak azt az orat szabad megvenni ami minden tekintetben megfelel az elvarasaidnak. En azt szoktam javasolni, hogy meg mielott egyaltalan oraban gondolkodna valaki uljon le es irja le azokat a dolgokat amik fontosak a szamara. Orat valogatni mar csak ennek a listanak a birtokaban erdemes, mert az ember hajlamos beleszeretni egy modellbe es ilyenkor konnyebben megalkuszik a hianyossagokkal. Ez akkor lehangolo ha ket het mulva meg latsz egy olyan orat ami minden igyenyedet kielegitette volna. Az Ulysse nekem is bejonne :-)
ATH
Szerintem igen jol valasztottatok mert a chronoswiss volt az elso aki regulateur-t karoraban megcsinalta. Igy nem csak egy szep orat hanem igazi "merfoldkovet" adtatok ajandekba. Egyebkent en is egy ilyen Rolex Datejust-ot fogok venni csak kek szamlappal. Feher is lett volna, de a kek nekem jobban tetszett.