Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 27
Nagyon köszönöm a segítő tanácsokat.
To PitNyul (és mr_ricsi)
Ez az alaplap egy (még inkább) matuzsálem alaplap cseréje után lett, így "könyvecske" , rajz nem volt hozzá.
Induláskor - ha jól nézem - a CyrixInstead 150 Mhz van kiírva, de aki a szerelést végezte azt állítja, hogy: "a tied NEM 150-es, hanem 200-as !" Tény, hogy valahol egy P200-at is kiír.
Tanácsaidat megfogadom és feltehetően egy 8 Mb-os videoktyát fogok venni. ("Jó,jó, - megadom magam -igazad van a jelenlegi 1 Mb-os kártya !" Pedig én valahol 1,2 Mb-ot olvastam - tán a vezérlőpultnál ?...-)
Namost szóval akkor videoktya v. proci ( és alaplap )?
To Traider
98604-et számlál le induláskor a gép ( valamikor először ebben mindössze 8 Mb volt, aztán lett
32 Mb, aztán még vettem hozzá 64-et...)
Kétségtelen, hogy a Win'95 indulása után a vezérlőpulton 96 Mb van kiírva a rendszerhez.
( Más kérdés, hogy minden memóriát "felfal" a Windows - főleg Internetezés közben - ...)
A nagyobb képek betöltése mind a Netről, mind a winchesterről szerintem lassú. Legtöbbször digitális fényképezőgépek tesztképeit töltöm le
- ugyanis ezt szeretnék venni - de például
egy -egy elemekkel, hirdetésekkel túlzsúfolt webkamera kép is legutoljára jön - bár azért ez nem akkora méretű, annyira tán nem lassan -.
Internet kapcsolatom egyébként egycsatornás ISDN soros porton )
Szóval: pl: egy teljes fényképezőgép tesztkép
- mely van hogy csak félig töltődik le iszonyú lassan "bmp" kiterjesztéssel - kb.5-8 Mb.
Érdekes módon ha mégis teljesen letöltődik, akkor a kiterjesztése "jpg" lesz - ami ugye töredéke a másiknak. Ettől függetlenül winchesterről IS lassú - bár kevésbé, mint a Netről -.
( Remélem értitek mit akartam nyökögni...) Láthatjátok, hogy ismereteim erősen hézagosak, megfogalmazásaim sem mindíg szakszerűek és pontosak.
Ezért is lesem minden tanácsotokat.
Üdv és köszönet !