etwg Creative Commons License 2001.10.19 0 0 6563
Szia nohab

Én nem arra gondoltam, hogy kicseréltek volna bennük valamit, hanem a meglévö berendezésekhez valaki legyártotta, beszerezte stb. a szükséges alkatrészeket (mert ugye a NOHAB már nem szállit..)

Sajnos ilyen probléma a nagy Keleten alig volt eddig megoldhato, itt az ilyen javitások rendszerint csak akkor müködtek, ha valahonnan ki lehetett szerelni még egy müködö alaktrészt. Ezt nevezik Amerikában kannibál gazdaságnak, mikor az egyik mozdonybol áthordják a jo alkatrészt a másikba. A nagy Nyugaton, erre (persze ha van igény és pénz) cégek születnek, hogy legyártsák a legbonyolultabb alkatrészeket is. Igy sokáig üzembe is lehet tartani a berendezéseket (aminek sokszor pont az a következménye, hogy a gyárto vállalat tönkre megy, miután a mondjuk 20 évre tervezett mozdony, vagy bármi más, 40-50 évig nyomja a sineket és senkinek nem jut az eszébe ujat venni (hiszen az öreg milyen jol müködig - sajnos már részese voltam egy ilyen cég tönkrementelnek - amikor tönkrement még mindig szállitott alkatrészeket a 40 éves berendezésekre - amik életkora eredetileg 10 év vala).

Mindenki döntese el, hogy melyik hozzáállás a jobb, elfogadhatobb.

Előzmény: nohab (6560)