shadowrun Creative Commons License 1999.02.25 0 0 5
Kisvacak

Szerencsére, legalábbis ahogy látom, lelki sérülés nélkül jött ki, de szerintem ez majd csak az idő múltával derül ki. A rendőrök, pontosabban az ügyészség sem hülye. A pere még nem zárult le, de majdnem biztos, hogy bizonyíték hiányában felmentik. Ekkor, és ez az egészben a röhejes, nem vagy jogosult kárpótlásra. Persze ezért fogják ezt az ítéletet hozni.

Ha bűncselekmény hiányában mentenék fel, akkor perelhetné a zsarukat és az ügyészséget.

Namármost, ha bizonyíték nincs, hogy valamit elkövettél, a magyar jogrendszer szerint még nem jelenti azt, hogy ártatlan vagy. ???? Ezt én sem értem. Ha nem tudják rólam bebizonyítani, hogy valamit elkövettem, akkor nem ártatlan vagyok? Az egészben a legrosszabb, hogy így viszont priuszos lesz. Ez meg ugye megnehezíti itthon az elhelyezkedést.

A srác mesélt egy-két érdekes történetet is. Például a viszkis rabló helyett egy fickó lehúzott 28 hónapot. Amikor kijött öngyilkos lett.
Egy másik tag eladta az autóját, majd az autóval 2 óra múlva csináltak egy rablást. A fickó szintén 7 hónap után jött ki.

Szóval ez Magyarország.