Osszián Creative Commons License 2001.08.16 0 0 369
Kedves Kígyó,

B***a a csoröm, hogy ugyan ki lehet manapság testvér a celebrityk közül
Mindenesetre - sajnos - sokkal kevesebben, mint ahány emberről a kívülállók feltételezik.

ezt annak idején lehetett tudni
Néhányat azért ma is lehet. Márton László és Nacsády András (külön-külön) publikus lapba írt cikkben (érdekes, hogy mindkettő a Magyar Hírlapban volt! ez valami konspiráció lesz!) is megvallotta szabadkőműves mivoltát. Igaz, ők a Nagyoriensben vannak, nem minálunk...

nincs coming out, ti írtátok.
Pedig ha lenne Masonic Pride Day, én felvonulnék, de föl ám! Mondjuk "Malteros és büszke" feliratú pólóban :-)

Politikusokra, muvészekre gondolok elsosorban.
Művészek inkább akadnak, mint politikusok - bár a kívülállók ezt fordítva képzelik.

Még nem tisztáztuk, hogy az izr. Neuschlosz hogy lehetett keresztapa?
Egyházjogi válaszra készültem, de ma kaptam egy érdekes e-mailt.
A feladója egyébként a(z egyik) jelenlegi Helyettes Nagymester, aki szemlátomást olvassa ezt a topicot, viszont úgy tűnik, nem regisztrált be, ha egyszer az érdekes hozzászólásait nekem küldi el, ahelyett, hogy direktben feltenné ide.
Nos, ő ezt írta:
Neuschlosz Marcell és Benedek Elek barátok voltak. Olyannyira, hogy fiúgyermekeiket egymásról nevezték el: Neuschlosz Eleknek és Benedek Marcellnak. A keresztapaságra N.M. valóban nem volt kvalifikálva: Kígyónak igaza van.
Valószínűleg hát ebben állt a "keresztapaság."

Üdv,
Osszián

Előzmény: Kígyó (368)