Cgo Creative Commons License 2001.08.03 0 0 55
Emiatt mar felkerestem volna az ugyvedem...

Egyebkent elszornyedve latom (olvasom), milyen buntetesek vannak MO-n. Szlovakiaban szerencsere nem ilyen rossz a helyzet... A helyszinen kiszabhato max. buntetes 500 Sk, ami <3000 Ft. Leggyakrabban a sebesseg tullepeseert fizetek:
+ 1 .. 10 km/h ... 200 Sk
+ 11 - 20 km/h ... 300 Sk
+ 21 - 30km/h .... 500 Sk

Mivel eleg ritkan jarok 80 alatt (jo helyen dolgozom, 2x2 sav van vegig), mindig 81-117 kozott mertek be eddig. Par esetben a tullepes merteke > 30 km/h, ekkor mar feljelentenek, ezert zsebbe kapnak 500-at (3000 Ft) es mehetek is. Ha 21-30+ kapnak el, akkor zsebbe megy 300 Sk (1800 Ft) es mehetek. Ha kodlampa hasznalataert kapnak el, akkor 200 Sk (1200 Ft) a buntetes, soha nem adom zsebbe, kerek igazolast. Egyszer eletemben sikerult piroson atmennem, persze rogton ott allt a rendor, sok duma es artatlan tekintet utan megegyeztunk 500-ban (3000 Ft). Ugye onnek fontos a jogositvanya? Es nelkulozhetetlen a munkajaban? Mennyire ertekeli a jogositvanyat? Onre bizzuk... es hasonlo mondatok kisereteben. Termeszetesen az autobol kiszallitottak, nehogy feljatszam a beszelgetest, stb - eleg bizalmatlanok voltak, de kezzel labbal tudtukra adtam, hogy emberek vagyunk es mindenki tevedhet. Rossz tapasztalatom lenyegeben nincs a rendorokkel, nem szeretem, ha olyan dumakkal jonnek, hogy "az apuka tudja, hogy elvitte az autojat" meg "szep autoja van, biztosan jol keres", meg "jo draga volt ez az auto, ugye?".
Egyszer a regi autommal megallitottak, hogy nem vilagit az egyik lampa. A kerdesre, miszerint a helyszinen el tudom-e tavolitani a hibat igennel feleltem, kicsereltem az izzot es mentem tovabb. Buntetes nelkul. Nemreg megkertek, hogy kapcsoljam ki a kodlampat, nem kertek penzt. Meg egy dolgot utalok: Megallit es latja, hogy kikapcsolom a biztonsagi ovet, erre nekem allit, hogy miert nem vagyok lekotve. Mikor megmondom, hogy eppen most kapcsoltam ki, csak bolint. Nem kepesek mashogy elkezdeni a kommunikaciot?
A harmadik dolog, ami zavar es gyakran talalkozni vele, hogy a 2x2 savos uton merik a 60-at, ahol biztonsagosan lehet 100 korul jarni (itt kaptak el ejjel 3-kor 117-el, 124-el :((( ), mikozben az ovodak, iskolak kornyeki kis utakon szakadt Ladasok es kocsmabol hazatero reszegek nyomulnak. Ertem en, hogy van valamilyen limit, amit be kell szedniuk, de ez az egesz mar regen nem a biztonsagrol szol, hanem a sapszedesrol.

UI: Nagyon remelem, hogy Szlovakiaban meg sokaig nem lesz pontrendszer es 10-20-100000 Ft-nyi buntetes (bar ittas vezetesert, rossz muszaki allapotert adnek annyit)

Előzmény: attus (54)