OpiumPapa Creative Commons License 2001.07.30 0 0 29935
gázló - röviden

Szombat reggel 5kor ki az ágyból, zuhany, cucc már összerakva, kis szinnyegés, hogy mit is csinálok hajnalban a bringámmal, mászóstoplik betekerése a cipellőbe.Fél 6kor találkoztam Secivel a király u. sarkán, átvillantunk a délibe, kb 12 percig tartott az út, mókás volt a kihalt bp-en tekerni.Déliben vettünk jegyet és megláttuk Togát (asszem) aki pár pereccel utánunk ár a pénztárhoz.Jeggyel a zsebben fel a vonatra, ahol később szépen gyűltek a sárga mezek meg a nemtopikosok is. Könnyed utazás után 8 ór apár pereckor Veszprém, ahonnan egyből fölfelé kellett tekerni :))) Már akkor láttuk, hogy milyen meleg lesz aznap.Neveztünk, majd láttuk, hogy csapatosan elindulnak a túrázók a nagyvilágba. Mi megvártuk pataporcékkal emberaholdont.Aztán gyia. Bátyó felvezetésével elmentünk az első pontig a völgyben, és tetszett is az egész, jó volt így csapatosan haladni. Amikor elkezdődtek a durva emelkedők akkor pataporccal destruktív klubot alakítottunk és én le is maradtam rendesen. A csapat ellépett és én magamra maradtam egész a király-kapuig. Többször tolnom is kellett, mert a jobb vádlim görcsölni kezdett. Mire felértem a Király-kapuhoz kaptam is egy defektet, az elsőt kerékpáros pályafutásom alatt.Mialatt levánszorogtam a forrásig Secpec elkezdte a belsőcserét, mert volt nálam pót.[a ritchey belső 1.9-2.3 szar, a szelepnél belűlról erősítve avan ami nem akar bemenni a gumi drótpereme alá :(] Na a pont - miközben mi szereltünk - felült a mocijára és elhúzott.A seprűt se várta meg szerintem, de sebaj. Na innentől kettesben voltunk Secpeccel és vártuk a hidat, hogy megérkezzünk oda. Addig mág sok emelkedő és sok lejtő volt, de eccercsak odaértünk. Nagyjából akkor tudtam, hogy Bakonybél lesz papa vége. Na oda begurultunk és mentünk pecsételni a Hársfa-presszóba.Azután leültünk a Vánik féle kocsma/videotéka/gázcseretelep műintézetben.Ez fröccsöket jelentett és megvártuk a segédcsapatot.Ez egy kocsit jelentett a tesómmal, aki épp a balcsira ment amikor eltalálta a mayday jelzésünk. Na feljött értünk és levitt Veszprémbe ahol jeleztük a célnak, hogy nem vesztünk el, csak kiszálltunk.Kaptunk emléklapot olyan szöveggel, hogy: "iksz ipszilon megpróbálta teljesíteni a ...". Szóval arik voltak.Mivel a 16:27-es vonat pest felé pont akkor ment el, ezért tovább mentünk Siófokra ahol pont úgy estünk be, hogy 4 pereccel a vonat indulása előtt. Na itt felpakoltuk a bringákat a kerékpárszállítóba és kezdetét vette életem legemlékezetesebb MÁV-os tripje. Az egésztermes postavagonban 3-an voltunk, minden ajtó kitárva, jött be a finom szél, és dumáltunk a vasutassal aki hullaarckirály volt.19:30-ra volt a menetrend kiírva, 45-re értünk a délibe, ahonnan hazatekertünk.

Az össz megtett táv 51.6 Km lett nekem plusz a déliből haza.Jól éreztem magam, a táj gyönyörű, amikor elfáradtam és egyedül ültem a csöndben nagyon jól éreztem magam.

Papa