sosiforda Creative Commons License 2001.06.07 0 0 3706
TRA-395 ! (És akit még érdekel)

Ma állt forgalomba a 200. RÁBA busz , Gyulán.

Onnan gondolom, hogy a 200. , mert a Körös Volános festésű járművön mindkét oldalon „Körös Volán barna” színben hatalmas „200.” számok díszelegnek és nagy méretű ovális , piros alapon fehér betűs RÁBA feliratok vannak.
A rendszáma: HSX-922 , szóló, 2-2-0 ajtóelrendezésű, „átlagos” helyközi kivitelű RÁBA Contact , a Gyula-Sarkad-Geszt (4885-ös) vonalon láttam , tehát minden valószinűség szerint – külső telephelyes – gyulai kocsi.

Amit furcsának találtam. Tudomásom szerint az új kocsikat a régebbi, megbecsült sofőrök kapják, ezt viszont a legeslegújabb, néhány napja, hete dolgozó sofőrsrác vezette. Nem tudom, hogy miért érte ez a megtiszteltetés, mindenesetre úgy tűnik, hogy ő a menetrendszerinti indulási időről azt hiszi, hogy annál egy másodperccel sem szabad hamarabb beállni beszállítani - : )
A 13.00-s geszti járathoz 12.59-kor állt be az új járgánnyal a kocsiálláshoz, így sikerült is 13.09-kor elindulnia. Előtte 1-2 nappal még IK 260-essel a 8.00-kor induló járathoz 8.15-kor állt be és 8.20-kor indult, pedig az ilyesmi nem jellemző a Körös Volánnál.