Sequoia Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2368
KBalazs!
Úgy látom, senki nem válaszolt neked. Én nem vagyok nagy guru, de a következő a véleményem. Ha élő növényeket akarsz, akkor felejtsd el az izzólámpát. Aranyhalam soha nem volt, de valahogy úgy gondolnám, hogy eleve nem nagyon férnek meg a növényekkel, hacsak valami nagyon robusztus gazt nem találsz. Növényekhez érdemes spec fénycsöveket használni (ezekről találsz elég sok véleményt a fórum korábbi oldalain). Ha nem lesz növény, akkor saját esztétikai érzéked dönt. Sokak szerint az izzólámpa fénye szebb. Az mindenesetre tuti, hogy pontszerű fényforrás, és emiatt jobban néz ki, mint a neon (aminek a fénye elég egyenletesen szétszóródik mindenfelé, míg az izzóé láthatóan egy irányból jön, és nagyon szép árnyékokat csinál a talajon, ha fodrozódik a víz, meg a halak is szépen be tudnak csillanni tőle). Viszont a standard izzók fénye nagyon sárga, ami nem biztos, hogy jól néz ki. Én neoncsövekkel világítok, de fel van szerelve két mini halogén spotlámpa is, és este a neonok kikapcsolása után ezek még menni szoktak egy darabig - a halaknak naplementeszimuláció, nekem meg hangulatfény, iszonyú jól néz ki.
Előzmény: KBalazs (2351)