kongab Creative Commons License 2001.05.29 0 0 13
Szia noway
ismered Dürrenmattnak A megbízás avagy a megfigyelők megfigyelőjének megfigyelése c. könyvét?
Mivel Dürrenmatt a kötelező olvasmányaim közé tartozott, eszem ágában sem volt önkéntesen is elolvasni valami művét, ami könnyen hiba lehet.

Kövessük Krishnamurtit, "századunk legjelentősebb spirituális vezérét", aki azt vallotta, hogy minden embernek magának kell megtalálnia a szabadságot! Hát, izé...
Hát izé mi?
Az a benyomásod, hogy misszionáruskodok Krishnamurti ügyben? Pontosan hol találod azt, hogy javasoltam, hogy őt kell követni? Nem inkább azt mondtam, hogy állítólag kudarcot vallottak, akik őt követni próbálták?

Figyelmesség = udvariasság. Biztos ezt akartad mondani?
Nem tudom, neked milyen szótárad van, az enyém ezt mondja:
figyelmes= erős, alapos figyelmet tanúsító, mutató.
A német Achtsamkeit-ot és angol mindfulness-t is utánanéztem, ott is csak figyelmes-t találtam.
Véleményed szerint ezeknek a szavaknak nincsen magyar megfelelőjük, vagy vacakok a szótáraim?
Attól függetlenül könnyen megtörténhet, hogy furcsán fejezem ki magamat, mert én külföldi magyar vagyok.

Miért kell szabadnak lenni? (azt hiszem, ez itt a központi kérdés)
Azt hiszem, ennek a kérdésnek így nincsen értelme. Inkább azt kéne kérdezni, hogy mitől szabad.
Krishnamurti esetében ez úgylátszik a félelemre és szenvedésre vonatkozik. Akinek ezekkel nincsen semmi baja, annak eleve teljesen fölösleges az egész, habár ki tudja.
Személyesen sajnos sosem találkoztam vele, de ilyenkor ez az egyetlen dolog, ami számít. Szerintem látni és érezni kell, hogy egy ember, aki bizonyos elméleteket vall, hogyan él és alakul, és akkor sokkal többet tudunk azokról az elméletekről, mintha rengeteget morfondíroznánk.


Szia oncognito

mert a szabad döntéseink következményeit tudjuk leginkább törés nélkül elviselni.
Itt sajnos nem tudok veled egyetérteni, mert nem tudom elképzelni, mi az a szabad döntés.
Minden döntés azon az elven alapszik, hogy előnyösnek vélt dolgokhoz próbálunk közeledni és előnytelennek vélt dolgoktól távolodni.
Részemre a "döntés" és "szabadság" fogalmak kizárják egymást.
Talán te ismersz olyan döntést, ami nem a fenti eljárás szerint jött létre, és azt légyszíves feltétlenül közöld velem.

kongab