sister moon Creative Commons License 2001.05.08 0 0 9959
Bassman, „Raadasul a harcmuveszet (legalabbis szamomra) nem osszehasonlithato a hegymaszassal, futassal satobbivel vagy barmilyen sporttal, megha mozgasserult is vegzi. Ezekben a sportagakban fizikai celok lebegnek az ember elott es kesz, es a 100 emberes kuzdelem is ide sorolhato."Jaj, Bassman mit értesz Te azon, hogy „fizikai cél"? Miért gondolod, hogy csak egy harcművész lelke-gondolkodásmódja fejlődhet a gyakorlás által? Átélted már valaha azt az érzést, amit egy futó él át a 40 km-en? Vagy amit addig él meg, amíg felküzdi magát arra a szintre, hogy egyáltalán elinduljon?Arról írtál, hogy nem emelsz korlátokat magadnak, nekem pedig néha az az érzésem, annyi korlát van körülötted, hogy az már majdnem fal... „Legalabbis az en ertekiteletem szerint, mert attol meg spiritualisan nem lesz valaki jobb, mert lecsapott 100 embert."Na ezzel van a bajom. Az ítélkezéssel... „Nekem nincs celom. Meglepo vagyok?"Én pedig nem ítélkezem. Meglepő vagyok?„Ne az erzelmek vezereljenek, amikor racionalisnak kell lenni (a harcmuveszet tiszta racionalitas, nincs helye az erzelmeknek)"Ezzel az ex cathedra kijelentéseddel nem érdemes vitatkozni... Olyan sok szó esett már pl. a félelemről, nem megyek újra neki a témának. „Kerlek, ne hozz fel olyan peldat, amely akarva-akaratlanul felreviszi az eredeti szandekomat Szavaidra utalva: ne szomorkodj, hiszen egyreszt nem utallak azert amit irtal, masreszt semmilyen rossz szandek nem vezet."Nem tételeztem fel rossz szándékot, a kötekedés pedig végképp távol áll tőlem. Másképp látjuk a világot, semmi több...DLala,Átolvastam, átgondoltam.Köszönöm, hogy „meghallgattatok".:-)sm

Előzmény: Bassman_ (9953)