Sequoia Creative Commons License 2001.04.27 0 0 2099
Degec!
CO2 ügyekben persze lehet, hogy én szúrom el a dolgokat, de szerintem ne aggódj, ha letisztul a víz. Én reggelenként, mielőtt rákötném az akváriumra, felrázom a dolgot. Mint mondtam, nálam nem porlasztóra van rákötve, hanem belső szűrő légbeszívó csövére. Ha a kupakot teljesen rászorítom, akkor is megy minimális mennyiségű gáz az akváriumba. Szerintem a tömítések jók, tehát csak azt tudom gondolni, hogy ami zárt kupaknál megy, az az élesztő terméke - jobbára vagy tisztán CO2. Azt viszont el tudom képzelni, hogy ennek a nyomása nem elég nagy ahhoz, hogy egy víz alatt elhelyezett finomlyukú porlasztókövön átmenjen - lehet, hogy mondjuk félóránként egy kis buborék buggyan belőle, amit észre sem veszel. De nekem ez így OK; ha erősebben jönne, akkor félnék, hogy felborítja a vizem PH-ját. Így meg lehet, hogy nem növeli jelentősen az oldott CO2 tartalmat, de egy hajszállal biztosan. És az is biztos, hogy a növényeimet mintha húznák. Persze összehasonlítási alapom csak a gyerekkori 40 literes akvááriumom, amiben egy 25 wattos izzólámpa alatt csak senyvedett minden, ami zöld. De eszelősen butjánzik nálam minden. Kivéve az azonosítatlan páfrányomat, ami meg se moccan.
Előzmény: Degec (2097)