fiqsz Creative Commons License 2001.03.26 0 0 106
Szija endru!
Hat lehet, de fikuszom meg nincs :) Ellenben a baratnom fikusz starlight fajtaju novenyebol akarok bonsait csinalni...azaz annak egy hajtasat gyokereztetni es abbol bonsai fat csinalni. Bar a Ficus retusa jobban tetszik, de olyat meg nem lattam :) A zelkova az vilagos helyen van. Az ablakban van pont, es reggel amikor jon fel a nap, akkor pont besut, annal tobb fenyt nem tudok neki produklani :) de jol erzi magat :). Egyebkent kb. 20 centi a noveny es a konyv cime: "A szep bonsai" cimet viseli a konyv az alcim pedig "Gyakorlati tanacsok". Irta Jean-Daniel Nessmann. Jelenleg Sarvaron lakok, de pesti vagyok. Minden 2 hetben megyek Pestre, csak sajnos hetvegen, ugyhogy nem tudok menni semmilyen hetkoznapi talalkozora :(
A bonsaihoz egy olyan tapoldatot hasznalok, aminek a neve: VitaFlora, es az van meg rairva, hogy bonsai novenyek tapoldata. Osszetetel: 4.0% N, 5.0% P2O,5.0% K2O + mikroelemek. 6ml. kell 2 liter vizhez. A 6ml. az egy uditosuveg kupakjanak felel meg...legalabbis ezt irtak ra. En ebbol mostanaban 1 honapon belul ketszer adok, de most aprilisban megemelem 3szori adagra. Aztan marad ezen a szinten szeptember oktober kornyekeig. Aztan fokozatosan veszem majd vissza. Eddig mar ketszer nyirtam meg, mert ugy hozza az uj leveleket. Majdnem teljes kopaszsagbol 2 het alatt tele lett levelekkel. Most meg az a gondom, hogy nem kell-e atultetni. Hat latszodnak mar a gyokerek, de azert talan nem olyan veszes. De nem talalok seholsem bonsai foldet itt sarvaron es meg a viragboltban levo emberke mondta, hogy megy pestre es megprobal szerezni, de nem tudott. Hat ez van sajnos. Meg hogyan lehet azt elerni, hogy bemohasodjon a fold? Azt olvastam arrol, hogy jott tesz a fanak. Bar en nem tudom :)
Azt az Osmocot hol lehet beszerezni??? Es mennyibe kerul kb?
Egyaltalan hetvegen van olyan hely, ahol lehet ilyet kapni? Mondjuk most hetvegen szombaton megyek Pestre, akkor esetleg korulnezhetek.
A dugvanyozasrol.....kicsit korai meg, de lehet hogy bevalt, mert volt egy pici level, ami akkor volt rajta, amikor meg levagtam a friss hajtast, es mostmar mintha nagyobbacska lenne, de nem hiszem, hogy 1 het alatt ennyit fejlodott volna.
Meg talan annyit rolam, hogy a bonsai elott lett egy Cycas palmam, koszoni szepen az is jol van, epp most hozott egy uj hajtast. Meg most eppen probalgatok eletet lehelni egy Rosa Danicusba (kicsinyitett rozsfa), atultetes utan van meg el :) biztos tuleli :)
Jaaaa....megvalami....van ugye a bonsai fa cserepe, ami alul lukas es az ala keresnek talat, ami illik a bonsai fa cserepehez, hogy felfogja a vizet, amikor megontozom, mert most egy ronda muanyag tal van alatta.....
Na jo hosszu voltam :)

pa' pa'
fiqszvoltam
ui.: nincs levlista esetleg?

Előzmény: fiqsz (102)