Osszián Creative Commons License 2001.02.18 0 0 119
Kedves kérdőjel,

Az említett szerzőpárostól én a Második Messiást olvastam (ez a zsidókeresztények - templomosok - Torinói lepel (mely igazából Jaques DeMolay kivégzett templomos nagymestert ábrázolná) - tarokk-kártya - szabadkőművesek - Rosslyn kápolna összefüggéstengelyen mozog), izgalmas agytornának tartom, de személy szerint nem igazán tudom elhinni, illetve kissé elnagyoltnak tűnik a bizonyítási módszerük.
Szabadkőművesi létemből kifolyólag nem tudok semmit hozzátenni a kérdéshez - maguk a szerzők is kőművesek (méghozzá magas fokúak), de ők sem az aktuális páholygyakorlat alapján írják, amit írnak, hanem feltételeznek/következtetnek egy régibb, ezoterikusabb szertartásrendet, amiről szerintük Anglia Egyesült Nagypáholyának vezetői tudhatnak valamit, de titkolják.
Szóval, infóm nekem sincs semmivel sem több, mint bárki másnak, én személy szerint kétkedő vagyok, de ha beigazolódna, amit írnak, annak nagyon örülnék.

Mi, "angol orientációjú", hagyományosabb szabadkőművesek nem veszünk föl nőket, mert ez a hagyomány (nyilvánvalóan már csak lélektanilag is más lenne egy vegyes páholy hangulata, mint egy tisztán férfi-csapaté) SZVSZ nem jobb vagy rosszabb egy nőket is felvevő páholy, de biztos vagyok benne, hogy más, mi pedig törekszünk az eredeti feeling megőrzésére; a "francia" irányzatúaknál viszont vannak női- és vegyespáholyok is.

Üdv,
Osszián

Előzmény: Mr. Bilbo (115)