Kijo Creative Commons License 2001.01.15 0 0 8117
Bout,az idealista :)

- Na,csak vigyazz az idealokkal! Egyaltalan nem erdemes arra hajtani,hogy elerd oket. Mi jo van abban,ha masok alarcat veszed magadra. Inkabb csinalj magadnak sajatot....,jobban fog allni rajtad.

- Kivancsi lennek hogyan keszulhet egy 1 kyu-s a 3 Danra! Vagy ezt csak ugy belul,mint erzesnek mondod?

-" ... tortetunk valami latszolag elerhetetlen fele ..."
- Bocs! Jol lathato es elerheto dolgok fele tortetunk. Kulonben nincs a dolognak semmi ertelme.

"A tokeletesseget nem lehet elerni,de folyamatosan torekedni kell ra" .... Gichin Funakoshi mottoja es Jigoro Kanoe. (Kitalaltak ok ezt mar neked.)
-Az en mesterem pedig ennek ellenkezojet tanitja nekem: " A tokeletesseget ellehet erni! Hiszen azert edzunk. Megtartani azt ... a nehez,s nem elerni.
Szoval elhiheted,hogy ha valamiben a tokeletessegre torekszel,akkor azt el is ered. (Azert talaja ki maganak az ember a celt,hogy elerje azt! Az ember tehat nem tuz ki maga ele elerhetetlen celokat! ) A mester ismerve viszont az,hogy nem dicsekszik vele!!!
Csak nem kepzeled,hogy Ueshiba mester azt fogja mondani,hogy elertem a tokeletesseget en mar klassz csavo vagyok?! Helyette valami mast fog inkabb hangoztatni,ami tetszik neked...es a tobbieknek. Mikor onmagaval beszel a mester viszont biztosra veheted,hogy tokeletesen meg van elegedve onmagaval es mindazzal amit elert.... elerte(!) erzese van. Tehat elegedett!

"Aki ket hettekl a vizsga elott ragyur ... De a tehetseg nem eleg a harcmuveszetekben. "

- Szerintem hagyjuk ra,hogy ki mit kezd a tehetsegevel. Szoval mindenkinek a maganugye,hogy hogyan edz es tehetseges-e vagy sem,sot(!) hogy eleg-e a tehetseg??! Ezzel nem nekunk kell foglalkozni. Akibek van kitartasa az ugyis eler valamit,akinek nics ,az meg ugyis kit erdekel.

"Legyen mi fele haladni,es tisztaban lenni azzal,hogy hol is tartunk eppen."

- Pontosan!!! Ettol jobban le sem irhattad volna. Legalabb tudod,hogy mirol beszelek...

- Az olvasottak befojasoljak gondolkozasodat...es ez (sajnos vagy szerencsere) erzodik a soraidon. Tehat ott tartasz,hogy mit es hogyan szeretnel elsajatitani....ami konyvek nelkul egyenlore meg neked nem megy. Valahonnan szedned kell az iranyvonalat es ahoz igazitod magadat. (Legalabbis kulsore. Belul..a valosagot en nem tudhatom. Belul ugyanis Bout van,kivul meg a szavai.)
Remelem ezert nem haragszol. Hiszen nem vagyok Buddha...szerencsere en is tevedhetek. :)

dewa

Előzmény: bout (8084)