féktuskó Creative Commons License 2001.01.13 0 0 4900
Sziasztok !

Volt egy nagy élményem a nyáron.

Gyakorlórepüléseket csináltunk a Thököli reptéren az egyik Fokker 70 -essel. (sajna én csak utasként..) Az utastérben mindössze kb. 10-en voltunk. Az a tíz ember is a gép orrában kellett hogy helyet foglaljon a súlyponthelyzet miatt. (Ebbol is láttszott mennyire érzékeny kis szerkezet azér egy repcsi.... hiába van az mittoménhánytonna.) Készülodés..beszállás..kigurulás..minden a megszokott rendben. A ferihegyi felszállás nem volt semmi. Kb. olyan érzés volt belülrol, mint amikor a Góbét csorlik. (szerintem kívülrol is..) Na aztán gyorsan átgangoltunk a Csepel-sziget felett, és már hipp-hopp Thökölön voltunk. Na aztán jöttek azok a jó kis átstartok !
Hosszú kilebegtetés...orrfutó le..fékszárny vissza..aztán már zsúrták is gázt a fiúk (kabinajtó persze nyitva). Aki még így nem próbálta, szerintem nem is sejti, hogy még egy ilyen kis képben is mennyi delej van. Hiszen ezeket a gépeket úgy tervezik, hogy teli csomagokkal meg utasokkal is át tudjanak startolni. Ezértaztán totál üresen olyan, mint amikor a Hakkinen autójából beszerelik a motort a Wartburgba. Megy mint a golyó.
Szóval nagy élmény volt.