Advantech Creative Commons License 2001.01.07 0 0 180
Sziasztok!

Eloszor is boldog uj evet!

Es hogy legyen valami szakmai is. Egy uj mosogep vasarlasa okan merult fel a kerdes, hogy mi legyen.:o)
Szoval: 30 eves csaladi haz (valyog), alu tomor vezetekek, bergman csovekben. Regi mosogeppel ha vizet melegittetunk igen melegedett az egyik fali doboz. Eloregedett csatlakozas volt osszecsavarva es szigetelo szalaggal szigetelve. Megprobaltam az atmenetei ellenallast csokkenteni, de nem tul sok sikerrel. Azota nem nagyon volt hasznalva a futes a gepen. Viszont az uj mosogepben csak jo lenne. Arra gondoltam, hogy ujra huzom a falban a vezetekeket. Ha mast nem, akkor csak a furdoszobaig viszek egy rez vezeteket a villanyoraszekrenybol.
Kerdes: sodrott, szigetelt rezvezetek megfelel? Koteseket forrasztassal csinaljam? Erdemes az egesz hazat ujrahuzni (szerintem megeri)? Mekkora vezetket hasznaljak? En legalabb 1,5-re de inkabb 2,5-re gondoltam.
Olvastam itt nalatok, hogy nem ajanlott a konektorokat parhuzamosan kotni. Akkor hogyan? Minden konnektorhoz, fogyasztohoz, vilagitotesthez kulon erpart (+fold) kene behuzni? Nem fer el a csoben!!!

A.