fönök Creative Commons License 2000.12.02 0 0 55
Az alapvető probléma az, hogy vannak tudományos alapelvek, amiket mindenkinek illene elfogadni, aki ilyen filológiai, vagy akár más kutatási témával akar foglalkozni. Mivel a magyar nép származása eléggé érzelmi alapokon nyugszik, így nem csoda, ha mindenkinek véleménye van róla. (Így nekem is). Egy „kis“ nép próbálja bebizonyítani létjogosultságát, és helyét Európában. A tudományos elvekről csak annyit, hogy ezek szaklapokban szoktak megjelenni, ahol neves tudósokból álló bizottság dönti el, mennyire felel meg a tudomány elveinek. Persze mindenki kereshet magának fórumot, de egy olyan szaklap, amelyikben sok sületlenség jelenik meg, és ráadásul nem tudományosan bizonyítható, az nem tud sokáig megélni. Jelenleg nálunk boldog -boldogtalan kiadhat könyveket nyelvészetről, és csak azért mert régebben (kommunizmus) korlátozták ezek megjelenését, egyesek elhiszik, hogy ezek igazak. Egyszer sajnos belelestem egy ilyen suméros könybe, de a második oldal után már csak röhögni tudtam rajta. Persze kutatni lehet mindent, hiszen kutatási szabadság van, és kell is hogy legyen, de egy ilyen, már negyvenedszer felmelegített leves, biztos nem izlik jól.
Előzmény: Híd (53)