SunciMókus Creative Commons License 2000.10.14 0 0 13
Egy (kis)fiú naplójából

Délután felhívott KisJoe, hogy este lesz egy buli, nem-e lenne kedvem elmenni. Azt is mondta, hogy lesz pia meg nők. Nem értettem, hogy miért hangsúlyozta ki ezeket annyira, de nem érdekes. Mondtam, hogy meg kell kérdeznem a nagymamát, hogy mit szól hozzá. Megbeszéltük, hogy feljön értem, és ha mehetek, akkor megyünk. A nagymama nem nagyon örült a dolognak, kérdezte, hogy a házigazda szülei otthon lesznek-e, mondtam,
hogy biztosan, miért mennének el, és különben is akkor ki csinálná a szendvicseket, meg a kakaót. A nagymama a lelkemre kötötte, hogy ne igyak sok kakaót, mert akkor szorulásom lesz vagy (hasmenésem?). És azt is, hogy ne maradjak sokáig. A nagymama kivasalta a sötétkék Dzsörzé nadrágomat, és a rózsaszínű (valamikor fehér volt) úttörőingemet, azt vettem fel, meg világoskék kötött kardigánt, a barna szandállal. Fél hétkor feljött KisJoe csak röhögött, mikor ajtót nyitottam neki. A nagymama neki is megmondta, hogy együtt jöjjünk haza, és ne későn. Meg a kakaót is említette. KisJoe csak röhögött, és biztosította a nagymamát, hogy haza fog kísérni. Elindultunk. KisJoe hátba vágott, és azt mondta, hogy nagyon aggódik az öreglány. Biztos valamelyik nagyobb lányra gondolt a buliban, aki nem tudja, hogy mi van velünk, ezért mondtam neki, hogy siessünk. Azt mondta, oké, de előbb menjünk fel hozzá, mert abban a ruhában nem mehetek el a bulira, amit a nagyi rám adott.
Kérdeztem, hogy miért, de megint csak röhögött. Adott egy pár sportcipőt, és egy "Pumpiron" feliratú, sárga pólót, hogy vegyem fel őket. Azt mondta, hogy a másik ruhámra vigyázni kell, mert ha összepiszkolom, akkor a nagymama nem fog örülni. Ebben igaza volt. Mikor a Dzsörzé nadrágot lehúztam, KisJoe szemei kigúvadtak, majd elkezdett a könny patakzani belőlük. Furcsa sivító hangokat adott, mint aki nem nagyon kap levegőt. Megijedtem, hogy esetleg meg fog fulladni, de a végén hangosan röhögni kezdett. Mikor egy kicsit magához tért, lihegve megkérdezte, hogy mi a franc van rajtam. Nem tudom, hogy mit láthatott, amitől ennyire kell röhögni, hiszen a világoskék harisnyanadrágomon kívül nem volt semmi rajtam. Azt mondta, hogy azt feltétlenül le kell vennem, mert ha azt valamelyik csaj meglátja, akkor hatalmas kabaré lesz. Nem tudom, miért kellene meglátnia bárkinek is a harisnyámat, de levettem. Felvettem KisJoe által adott ruhákat, de a nedrág el volt a térdénél szakadva. Azt mondta, hogy nem számít, direkt ilyen. Szegény nagyi, ha ezt látná...
Odaértünk a Buli helyszínére. (Valahol nagyon hangosan hallgatott valaki, valami borzalmas zenét, mert már az utcán hallottuk.) KisJoe becsöngetett egy ajtón. Mikor kinyitották, a zene iszonyúan felhangosodott, kiderült, hogy onnan üvöltött az zene. A srác aki beengedett minket, kicsit furcsán nézett, szerintem egy kicsit fáradt volt, mert alig állt kicsit dölöngélt. Abban a szobában ahonnan üvöltött a zene, elég sötét volt, mondtam is KisJoe-nak, hogy fel kellene kapcsolni a villanyt. Erre ő azt mondta, hogy na, csak az kellene. Kivonszolt a konyhába, ahol három lány ült az asztalnál, egy srác pedig alatta feküdt. Biztos nem bírta a hangos zenét, ezért lepihent egy kicsit itt kint. KisJoe bemutatott a lányoknak, majd beszélgetni kezdett velük. Az egyik, egy piros hajú, megkérdezte, hogy kérek-e valamit inni. Mondtam, hogy jöhet a kakaó, erre jót nevetett, és azt mondta, eredeti vagyok, és hozott a szobából egy poharat tele valamilyen teával. Gondoltam ez is jó lesz, és jó nagyot kortyoltam belőle. Egy részét sikerült lenyelni, csak a maradékot köptem a padlóra. Nagyon rossz tea volt, olyan, mint a nagymama cseresznyebefőttje, mikor kinnt maradt a nyáron, a napon egy hétig. A lányok nevettek, KisJoe pedig leszidott, hogy hogyan lehet a legjobb mákteát kiköpni.
Kezdett nagyon meleg lenni, és a szék is imbolygott. Nem nagyon mozogtam, mert féltem, hogy esetleg leszakad. KisJoe a lányokkal beszélt valamit, majd odaült és bizalmasan a fülembe súgta, hogy jó vagyok a piros hajú lánynál, és kapjam el mert teljesen be van indulva rám. Nem egészen értettem, hogy mit akar ezzel. Talán fogócskázni akar velem? Azt mondta, hogy ne izguljak, tiszta ügy, csak kérjem fel egy lassúra, a többi magától megy.
Közben bent váltott a zene, KisJoe egészen izgatott lett, odatuszkolt a lányhoz, aki már felállt a székről. Menjetek, mondta, erre a lány megfogta a kezemet és berángatott egy szobába. A küszöbben is elbotlottam, majd valószínűleg egy fotelon is átestem. Lehet, hogy volt benne valaki, de erre már nem emlékszem. A szobában még mindig sötét volt, meg is kértem a lányt, hogy kapcsoljuk villanyt, mert így megint el fogok esni, de ő nem szólt. Most a fülébe kiabáltam, de ez sem hatott rá, csak a karjait a nyakamba tette, és éreztem, hogy nekem nyomta
magát. Elkezdett ringatózni ide-oda. Valamit mondott, de nem értettem. Megkértem kiabálva, hogy mondja még egyszer, erre a fülemhez hajolt, és azt kérdezte, hogy miért nem táncolok. Erre én visszakérdeztem, hogy
miért táncoljak. Nevetett majd megnyalta a fülemet. Eléggé rossz érzés volt, főleg mert utána a nyála miatt fázott a fülem. Addig addig húzogatott ide-oda amíg én is kénytelen voltam ritmusra mozogni. Így tekeregtünk a sötétben, csak az ajtót láttam néha, ha arra fordultunk. egyszerre csak megláttam KisJoe-t, ahogyan integet az ajtóból és valamit kiabál. Nem értettem, ezért odakiáltottam neki, hogy mit akar. Erre azt kiabálta vissza, hogy marha vagyok, meg hogy kapjam már le. Hogy őszinte legyek nem értettem, mire gondol. Sapka nincs rajtam, akkor meg mi a fenét kapjak le? Pár perc múlva bejött KisJoe az egyik lánnyal a konyhából, és ők is elkezdtek tekeregni körbe-körbe. Mikor úgy fordultunk éppen, hogy KisJoe-val láttuk egymást, mutogatott a lány háta mögött. Hogy miért nem mondta el értelmesen, mit akar?
Szóval tekeregtünk, már kezdtem egy kicsit unni, mikor egyszer csak a lány valami nedves vacakot rakott a számra. Elrántottam a fejem, mire azt mondta, hogy nnnnnnnaaaaaa, engedd!, de hogy mit azt nem mondta. de
mikor a nyelvét bedugta a számba... Miután megunta nyelvdugdosást, abbahagytuk a tekergést (végre), és kifelé húzott a szobából. KisJoe nagyon vigyorgott, és az ökölbe szorított jobb kezét úgy tartotta, hogy a középső ujja felfelé állt ki belőle. Hogy mit mutatott nekem.....?
Bementünk egy másik szobába, ahol szintén sötét volt, de végre csend, a lány elengedte a kezemet, valami suhogásokat hallottam, meg mintha valaki cipzárt (zippzár-t) húzott volna le, de hogy ki lehetett, azt nem
tudom, mert rajtunk kívül senki nem volt ott, legalább is bent szólt amikor bementünk. Már kezdte a szemem megszokni a sötétet, amikor a lány megfogta a kezemet és az ágyhoz húzott. Mondtam is neki, hogy nem
alhatok itt, mert a nagymama vár otthon és a macimat sem hoztam el, de csak nevetett. Azt mondta, hogy nagyon jópofa vagyok, meg hogy ,,gyereeeee már ééédes". Itt ma mindenki megbolondult? Leültem az ágyra,
erre a kezét megint a nyakamba tette, a fülembe lihegett. (Hogy ez milyen hülye szokás- de ezt nem mertem neki elmondani, mert féltem, hogy nem fog kakaót hozni) Lerántott... és ami ez után jött azt nem tudom leírni! Ilyet még soha sem tapasztaltam.
Nem tudom mennyi idő telte el, de mikor magamhoz tértem, nagyon furcsán éreztem magam. Mintha egészen hazáig futottam volna, annyira el voltam fáradva, és pisilnem is kellett. Valaki szuszogott mellettem. Megnéztem, a lány a piros hajú lány volt az. Akkor vettem észre, hogy valaki levetkőztetett. gyorsan fogtam a ruháimat és magamra akaszgattam, nem voltam benne biztos, hogy mindent jó helyre veszek-e, de nagyon siettem. Kimentem a szobából és KisJoe-t kerestem. Bementem abba szobába ahonnan a zene üvöltött végre kitapogattam a kapcsolót, és felkapcsoltam a villany. KisJoe egy fotelben ült, ölében a lány akivel bejött a szobába. Valamit keresett a
lány trikója alatt (nem tudom mit kereshett ott, de most nem is volt fontos), és mikor felkapcsoltam a villanyt azt mondta: ,,marhaállat". Mondtam neki, hogy mennünk kellett, mert a nagymama idegeskedni fog, erre a lány felnevetett. kisJoe sóhajtva visszahúzta a kezét és azt mondta a lánynak, hogy ,,debarom", erre a lány mégjobban nevetett (hogy beszél ez a lányokkal!) Elindultunk haza.
kisJoe kérdezte, hogy: ,,namivolt?", de erre nem tudtam mit mondani. Ez meg csak röhögött, és azt mondta, hogy mostantól kezdve felnőtt vagyok.
Hogy miből gondolta ezt....?