Hamster Creative Commons License 2000.09.10 0 0 3788
Csak nézek, hogy milyen cégek vannak, jó kis ünneplések :) Nekem Szentkirályszabadja jutott. Fogyasztóvédelmi szempontból leteszteltem a sétareptetést, ez egy újabb lajtromot jelent a skalpgyűjteményemben: HA-YHD, igazi vidámparki hangulat volt: minden egyes turbulenciánál "oooóóóóóóooo" kiáltás az utasok részéről, pedig igazán nem volt semmi gond :) A program eléggé hasonlított a tavalyira, bár kicsivel több vendég gép volt. Sajnos ezek közül az Apache nem repült, a B-25-ös oldtimer bombázó viszont igen, nagyon szép klasszikus hangja volt, ilyesmit még nem hallottam eddig. Besenyei és Veress szokásos stílusban kínozták gépeiket, bár mintha rájukszóltak volna, a szárnyvégge nem szántották fel a füvet, Veress Zoli szinte decens magasságokban maradt: vagy másfél méteren :) Nekem személyszerint tetszett a Pilatus PC9 repülése is, illetve az Albatrosé, a közönség ezekre szerintem kevésbbé figyelt oda. Ami nem tetszett: az emberek mintha nem lennének tisztában a sorbanállás fogalmával: mind a parkolókban, mind a büféknél, mind a kiállított gépeknél egymást lökték félre. Ennyit Európáról. De a program jó volt, szép volt, még itteni ismerőssel is találkoztam. Kár, hogy most egy jó darabig nem lesznek repülőnapok, úgy belejöttem :)

Hamster

PS: Hazafelé az érdi emelkedőnél utolértük a Budaörsre tartó Po-2-est, illetve pont láttuk a leszállását is, mókás volt, hogy sebességben nem volt előnye, csak ő légvonalban közlekedhetett :)