Ghanima Creative Commons License 2000.09.05 0 0 34
Kissé megcáfolva saját magam korábbi hozzászólásást, hehe:
Tud-e valaki olyan gyümölcsjoghurtról idehaza, amelyikben vannak magvak. Ti. A Zott-féle Yogobella sorozatban volt egy "hatmagvas", de eltűnt a piacról. Ma fölhívtam a mo-i forgalmazót, a Nowaco Hungary Kft-t, ahol azt mondták, hogy főleg vidéken (!!!) nem volt rá kereslet, ezért már nem forgalmazzák a továbbiakban.
Egyrészt: szomorú, hogy - szerintük - a vidék nem eszik "magvas" joghurtot.
Másrészt: Budapest - szerintem - van akkora piac, ahová érdemes lehetne beszerezni ilyet is.
Harmadrészt: tud-e valaki hasonló, sokmagvas joghurtról Mo-on? Én Skóciában (haj-haj!!) kedveltem meg nagyon ezeket, végre találtam idehaza a Yogobellát, erre ez történik :-((((
Negyedrészt: netán próbálkozott már valaki azzal, hogy csíráztatot magvakat (búza, rosz, árpa, stb.) csak úgy beletett gyümölcsjoghurtba?? Az az igazság, hogy én még azt sem tudom, hogy ha csíráztatok magvakat, akkor azokat hogyan kell fogyasztásra alkalmassá tenni? Láttam már ilyen csíráztató tálkát, vagy mit, de gyakorlatilag hogyan kell elbánni a végeredménnyel? Egyenként kiszedegetni őket, vagy "önthető" állapotba kerülnek pár nap után? Le kel őket mosni? Meg kell várni, amíg zöldjük is lesz??
Bocsánat, e 4. pont kissé tán Off.
üdv,
Ghanima