lms Creative Commons License 2000.07.17 0 0 3247
Haho,

Ket kerdes / erdekesseg (mindegy)

1. tegnap reggel Dublinban a BD122 londoni jaratara checkin-nel sorakozva a holgyemeny feje folotti kepernyon a tajekoztato szoveg alatt a kovetkezo volt aprobb betukkel: Accept a later flight? Ł100 in travel voucher ot Ł60 in cash. (Ł = szereny probalkozas a font jelere). Vajon ez felhivas keringore, vagyis, ha eleg penzehes lettem volna es hajlando vagyok atnyergelni a ket oraval kesobb indulo British Midland jaratra, akkor ott kp-ben megkaptam volna a 60 (ir) fontot? Tovabba, ha eme nagylelkusegem miatt lekestem volna a menetrend szerint indulo MA611-et a "reservation change not allowed" jegyemmel, akkor ki fizette volna a reveszt?

2. Az A321-en amikor mar a helyemen ultem, hirtelen hangos kutyaugatas hangzott fel nagyjabol (18. sor) alattam a csomagterbol. Ugy a nehanyadik csaholas utan gyanakodni kezdtem, hogy nincs az a kutya, amelynek a hangja ilyen eros lenne, meg nem is *pontosan* kutyaugatas, csak nagyon hasonlit. A hang, mersekelt szabalyossaggal nehany masodpercenkent ismetlodve par percig hallatszott, majd (szerencsere) elhallgatott. Magamban gondolkodtam, mi lehet, aztan ugy dontottem, hogy bizonyara a poggyasz berakodasara hasznalt futoszalag nyoszorgott. Hatha az A321-est nem kontenerrel rakjak meg. Ez a teoriam akkor dolt meg, amikor mar a kifuto fele gurulva megint megszolalt a "kutya", szerencsere hamar abbahagyta. Mi a mano lehetett ez a hang?

3 (igy higgyetek nekem, kettot igertem): ket egyenkent is 10 kilo folotti kezipoggyasszal probaltam Dublinban becheckelni. A holgy elenk szemoldokrancolassal rosszallotta probalkozasomat, es szerette volna, ha legalabb az egyiket utipoggyaszkent adom fel. Amikor magyaraztam neki, hogy Londonban atszallva Budapestre megyek, megenyhult es elengedett. Vajon az atszallas (es a fenyegeto csomag-elkodorgas), vagy a Budapest mint celallomas, es a poggyaszomat ott fenyegeto veszelyek lagyitottak meg a szivet...?

Maradok hatarozottan tartosabb (a cink-szen elemeknel :-)