Qqberci Creative Commons License 2000.06.22 0 0 80
Már megint nem olvasok (eleget), csak írok: 1970(!)-töl 1981-ig okítottam számítástechnikát közápiskolában. Érettségi táján a SZÁMOK jött, és levizsgáztatta a srácokat, így az érettségivel egyidöben lett egy szakmai felsöfokú végzettségük is. Megtanultak programozni is (és nem csak programot írni), jártak gépteremben, ismerték a JCL-t, és sokan ma is a szakmában vannak, és egyikünk sem szégyenkezik a másik miatt. Az iskola igazgatója egy nyugdíj elött álló matematikaszakos tanár volt, az Ö ötlete volt ez a tagozat, ami amgol szakkal volt párosítva, és 18-20 fös osztályokkal müködött. Megpróbáltuk az OPI-n keresztül a kedves jó Dr Bory István segítségével elérni, hogy lehessen rendes tantervünk meg tanmenetünk, de amikor az illetékes elvtársnöt képtelen voltam meggyözni arról, hogy a DOS-ban nincs DITTO parancs, mert Ö mondá, hogy "a szövegen nem lehet változtatni, mert aztat a parlament már jóváhagyta", akkor feladtam. Így tanterv nélkül képeztük az elégedett srácokat 1980-ig, amikor is az igazgató nyugdíjba ment, és jött helyette egy, a korongozással rokon nevü elitiskolából egy f@sz, aki közölte, hogy "teljesen felesleges a számítástechnikát négy éven keresztül heti 6 órában oktatni, mert aki ezt nem tudja megtanulni 6 hét alatt, az menjen kapálni!". Én akkor felemlegettem neki saját, ennél az idönél alapvetöen hosszabb gyakorlatomat, tudásom általam érzékelt korlátait, valamint a kapáláshoz való csekély hajlandóságomat, mire Ö megszünette a tagozatot...

Más: nem lenne szabad összetéveszteni a M$ termékek használatának ismeretét a számítástechnikával. Én az Excel- meg Word ismeretet inkább a gyors- és gépírás szinonímájának érzem.

Bocs, hogy beleugattam,

Qq

Előzmény: Törölt nick (42)