Újlaki Creative Commons License 2000.06.20 0 0 2849
"Ha a németek gyártják, akkor dornír. "

Ezek szerint a Magyarországon gyártott kokakólát cocacolának kell ejteni. Rendben, megjegyeztem.

(Azért nem ilyen egyszerű a szabály: német gép - német ejtés. Éppen azért kértem volna egy avatott ember segítségét.)

Azért én még nem bontanék pezsgőt szegény Albert E. nevezetű féművelt fantaszta deheroizálására. Volt már hasonlóan jelentősnek látszó, de nagyon rövid életű szenzáció a tudományos életben: meghamisított vagy félreértelmezett adatok stb. Hagyjunk még egy kis kifutást a relativitáselméletnek, aztán majd valaki úgy is csinál egy még általánosabb elméletet, amelynek a régi elavult r.e. egy speciális esete lesz, mint a Newton-féle még ősibb törvények emennek a másiknak.

Hohvát Sándoh bahátunk ignohanciáját pedig akkoh sem menti semmi, ha kidehül, hogy van egy általánosabb töhvény: ő sem ezt, sem azt nem fogja éhteni, ahogy a mozgás helativitását sem éhtette.

pancho, te már csak csúsztatva tudsz nyelvészkedni (megpróbálhatnád széleltérítéssel)? Megint más alakot hoztál fel, mint amiről szó van. Itt vannak a példamondatok. Ne keverd őket össze.

Az autók kereke nem szögletes. < -- > Az autóknak nem szögletes kerekük van.

A VOR-adók lényege az, hogy a VOR-adóknak van lényegük.

A magyarok istene jóságos. < -- > A magyarokat néha elhagyja az istenük.

Előzmény: pancho (2838)