Kilroy Creative Commons License 2000.06.06 0 0 160
Nekem van mobilom (saját). Nem állítom, hogy mikor közöltem, hogy mobilt szeretnék ajándékba, akkor nem volt bennem vmi "jó poén, nekem is kell" dolog. Merthogy én ajándékba kaptam a telót, nem is az én nevemen van (de persze én fizetem :-D). Mindazonáltal én a munkámhoz használom, mivel néha sokat mászkálok a városban, és ilyenkor utánam tudnak szólni, ha pl. még vmit venni kell, és elfelejtették megmondani nekem (ezt az utánam szólást egyébként utálom, hálistennek ritkán fordul elő), vagy vmit nem tudok, ilyenkor vissza tudok szólni és megkérdezni a megfelelő kollégától. Általában be van kapcsolva, de ha akarom, kikapcsolom, hiszen ettől függetlenül is van olyan, hogy nem érnek el (pl. metró, épületeken belül, stb.). Ha bármi okból nem vagyok elérhető, a Hangpostás megoldja a problémát. Igaz, hogy nem olcsó felhívni, de mondjuk, olyan gyakran hálistennek nem is hívnak. Ezzel együtt, ha kell, elérhetnek. Bár a cégnél a mobilszámomat beírtam egy telefonkönyvszerűségbe, mégsem tudja mindenki, és jóllehet többen tudják, mégsem hívnak olyan sokszor. Sokak mobilszáma benne van a teflonkönyvszerűségben, de nálunk csak hivatalos ügyben szokás felhívni vkit. Na jó, néha privát is, de általában nem ez dominál. Mellesleg kaphattam volna céges mobiltelót, ha kérek, de jobb így, céges telónál esetleg balhé lenne, ha kikapcsolnám :-P Így is valahol elvárják, hogy legyek elérhető, de egyrészt nem baj, ha mégsem vagyok (Hangposta), másrészt meg ezért tartok mobilt. Ja, az otthoni számomat is tudják, de ott is talán egyszer ha hívtak. Igaz, nem vagyok "nagy ember", a főnökeim mobiltelefon-forgalma nyilván nagyobb :-) Kikapcsolni egyébként nem szoktam, átirányítom a telót, szinházban-moziban stb. Kajáldában ált. nem, bár ott a háttérzaj néha túl nagy. Ugyancsak a háttérzaj miatt BKV-n sem szeretek beszélni, de arra a viszonylag kis időre nem szoktam átirányítani. Otthon bekapcsolva hagyom, bár néha reggel veszem észre, hogy úgy maradt :-D Övön hordom, csengő=sima kicsengés, olyasmi, mint a vezetékes telefoné. Headset rulez, csak az istennek nem bírok gyárit szerezni, utángyártottat pedig nem akaródzik venni, de lehet, hogy ez lesz :-P

Na, abbafejezem, mert már nagyon hosszú :-)

Kilroy