DAttis Creative Commons License 2000.05.26 0 0 2416
Tudom nem a most folyó témához tartozik, de még mindig foglalkoztat az, hogy miként képzelik a magyar légtér védelmét, ha a Pápai repülőtér végleg megszűnik, ami már egészen biztos, és ugye kivonják a MiG 21-est a hadrendből.

A 27 db MiG 29-es re akarják bízni a 93 ezer km2 terület légterének védelmét? A 27-ből is kb 7-8 hadrafogható.
Ez nem nevetséges ?

Nem tudom mi lenne, ha ne adj Isten, vmi oknál fogva Oroszország (nem lehet tudni) támadásba kezdene, pár óra alatt levernék a 27 gépet az égről a saját gépeivel. Hiába lenne NATO, míg a segítség ideérne (Avianoból, vagy Ramsteinből) már késő lenne.
Én nem félek, de nevetségesnek tartom, hogy Magyarországnak van 27 légifölény vadászgépe, és akkor a környező országok (nem NATO tagok), szerintem legalább 2szer akkora mennyiségű repeszközzel rendelkeznek.

A vadászbombázó Szu 22-stől is nagyon gyorsan megváltunk.
Azt minek kellet, hirtele, és gyorsan kivonni, azon kívül, azt mondták drága az üzemeltetésük ?

Ezek csak azért foglalkoztatnak, mert hiába vagyunk NATO tagok, ha a légterünk nem igazán biztosított, a 27 gépen kívül, a légvédelmi rakétákra számíthatunk ? És egy esetleges keltről jövő támadással szemben egyedül nem sokat tudnánk a meglévő technikával tenni.