lahuba Creative Commons License 2024.05.15 -1 1 367154

Azért ne azonosítsd az országot a kormány elvtelen politizálásával, ami számomra is ordító.

Emellett én többször elgondolkodtam rajta, milyen lehet egy teljesen új országban élni, és nehezen tudom elképzelni, hogy mennyire tudnék beleolvadni egy új identitásba, nyelvi kultúrába, mekkorát veszítenék azzal, hogy elveszítem azt a közeget, ahol pontosan értem az emberek mondanivalóját, ahol értem, hogy egy közbevetett kis szösszenet, idézet, megjegyzés mit takar.

Nagyon tudom értékelni Castel vérbeli magyar gondolatrohamait, ahogy színtiszta magyar reakciókat ad, teljesen naprakész magyar identitásról ad tanúbizonyságot videóiban, miközben bevallja, hogy bizony a héber nyelvi közegben gyakran elég félszeg, és a mai napig sok viccet nem tud követni.

De nyilván mérlegre tette az előnyöket és hátrányokat, és ezek alapján döntött.

És gondolom, a zsidósági lét elég kötőanyagot ad ahhoz, hogy mindezek ellenére sok zsidó választja a kitelepülést, annak ellenére, hogy fájó veszteségeket kell ezért elszenvedni....

És Izrael tele lehet ilyen emberekkel, akiknek párhuzamosan más kulturális kötöttségük is van.

Nálad is valahogy ilyen érzésem van...

Előzmény: zicharonot (367136)