Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.05.14 0 0 367138

Keresgéltem a Google Copilot-tal a közel-keleti történelemben, érdemes volt

 

 

chatgpt/

User

Ez igaz ?

 

"Az iraki fosztogatók az amerikai egyesült államok katonáinak bűnsegédletével elpusztították a Bagdadi Nemzeti Múzeum sumer és más egyéb, 6000 éves ókori kincseit. Oda lett Hammurappi törvényoszlopa, Ur Nammu király, a világ első ismert törvényhozója törvényei. Eltűnt Ram istenség Úr városbeli szobra is. A Nemzeti Könyvtár 1 millió könyve lett oda, köztük páratlan arab nyelvű ritkaságok. Felgyújtották a Nemzeti Levéltárat is. Ilyen kultúrális tragédiával sosem találkoztam. Nekem, a régi könyvek gyűjtőjének, és kultúrát szerető embernek hihetetlen csapás ez. Talán csak a Korvinák pusztulása emlékeztet ilyesmire."

 

 

ChatGPT

Igen, sajnos ez igaz. Az iraki háború alatt, 2003-ban történteknek nevezhetőek a Bagdadi Nemzeti Múzeum és más kulturális intézmények pusztulása. A város fosztogatásának és károkozásának eredményeként sok ókori műkincs, írásos dokumentum és más kulturális érték veszett el vagy került elszállításra. Ez az esemény nagy mértékben megrendítette a kulturális közösségeket és világszerte elítélték. A helyrehozhatatlan károk miatt az iraki kulturális örökség jelentős része elveszett vagy megsemmisült.

/chatgpt

 

 

Ezt akármikor megismételhetik, kegyetlenek ! 

Előzmény: zicharonot (367137)