windy12 (X) 2024.04.24 0 0 103819

A konzol gépekből nagyságrendekkel (és még azt is oszd el egy nagyobb számmal) kevesebbet telepítünk mi is, és a többi klímás cég is.  Így túl sok tapasztalat nincs velük.  Én a személyes tapasztalatomat tudom megosztani.  Tavaly telepítettünk két kisebb lakásomba egy-egy 3,5 kW-os Cooper&Hunter (Gree) konzol gépet kifejezetten kizárólagos fűtésre.  A lakások 35 nm-es egyszobás új építésű, jól szigetelt (födém is és falak is) kis kecók. Két gépre lett mindkettő előcsövezve, de egyelőre csak a nappali-étkező részbe lett felszerelve készülék, a hálószobába nem, kíváncsi voltam, hogy szükség lesz-e rá. (nincs ajtó a nappali és a háló között).  Tudom, hogy enyhe volt az elmúlt tél, de az egy-egy  gép/lakás teljesítménye tökéletesen elég volt a fűtésre, és a bérlők szerint a komfort is hibátlan volt, köszönhető, hogy fűtés-üzemben a padlószinten történik a meleg levegő kifúvása.  Októbertől március végéig a mért fogyasztás mindkét lakásban közelítőleg 2400 kW/h volt, ebben benne volt a fűtés (fürdőkben van egy-egy 600W-os törölközőszárító radiátor és 1,2 kW-os fűtőfilm a padló alatt.) és persze a mindennapos élethez szükséges világítás, háztartási gépek, szórakoztató elektronika.

A gépek minőségéről annyit tudok megosztani, hogy ezek azért nem ugyanazok, mint a rettentő mennyiségben készülő magas-oldalfali lakossági készülékek.  Ezek már sokal komolyabbak, inkább iparinak tekinthetők.

Előzmény: amatör1 (103817)