Didergő Király Creative Commons License 2024.04.21 0 0 271813

meglepő módon ugyanolyan szép az illatos gólyaorr nálam, az aszfalttal körbevett gömbkőris alatt, mint nálad, a vízparton. mondtad, hogy nem lesz jó, és én sem nagyon bíztam benne, de most még szép, magas, zöld, virágzik. mondjuk nyáron biztos szenvedni fog, de a tavalyi, első nyarat is túlélte. illetve rózsáim is hajtanak mind. fele így, fele úgy, de mind zöld már. talán lesz valami belőlük. köszi a biztatást és a tanácsokat mindenkinek. :)) egyébként úgy vettem észre, hogy azok hajtottak ki nehezebben, amelyikeken kevesebb szárrész maradt. (volt, amit 3 centis csonkra vágtam vissza). a mulcsot nem hordtam még vissza, mert félek, hogy letöröm a gyenge hajtásokat. de amúgy is problémásnak érzem, hogy nagy darabokból áll a mulcs, ha visszaszórnám úgy, ahogy volt, alig látszanának ki a rózsák. nem tudom, hogy később, ha megerősődnek, milyen vastag mulcson törnek át a hajtásaik (a fairy tőről hajt). mivel nagyon gazosodik a terület, ezért lehet, hogy hozok megint vágott füvet a focipályától és átmenetileg azzal mulcsolok. jó kis trágyaszag lesz pár hétig, ahogy a nitrogén felszabadul. mondjuk azzal meg az a baj, hogy a focipályán kb. 3 centiket vágnak a fűből, emiatt rohadtul befilcesedik. a gaz mondjuk éppen ezért nehezen jön fel alóla, de lehet, hogy a víz is nehezebben szivárog át rajta. még meglátom.

egyébként ha már így belejöttem a növényszaporításba, úgy döntöttem, hogy a levendulákat is dugványozni fogom. ugye első körben megvettem a 28 tövet, de elpusztult mind, második körben a magról szaporítás nagyon mérsékelt sikert hozott, harmadik nekifutásra ledugtam szabad földbe, takarás nélkül 60 tövet, hátha...ez volt két hete, kb. fele áll még. ha nem jön be, akkor nemsokára megpróbálom zölddugvánnyal, bár az kicsit nehezebb pálya.

Előzmény: sza_attila (271809)