netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151370

Azert egy dolgot szogezzunk le: itt nem ket orszag konfliktusarol van szo, egyszeruen nem lehet a Hamaszt es Izraelt egy szinten emlegetni: Izrael egy orszag. A Hamasz egy terror szervezet, akik palesztnokbol es meg jo egtudja mikbol all. Szoval nem ertem mit akarsz azzal mondani hogy egy orszag bement egy masik orszag teruletere. Vagyis igen: Izrael mar 1973 ota nem tartja tiszteletben a hatarokat es megszallva tart teruleteket. A Palesztinokat a PA kepviseli, ami nem Hamasz. (Mellesleg tobb helyrol hallottam mar, hogy kozvetve az elmult 25 evben Izrael erositette a Hamaszt hatulrol, hiszen igy az egyebkent is megosztott es szetvert paleasztinoknak egyre kisebb lett a kepviseletuk, mivel a PFA es kesobb a PA tamogatottsaga a Hamasz javara csokkent... de ez nem tudom mennyire csak retorika es mennyire konkret segitseg).

 

Es igen, nehez  ahelyzet- de nagyreszt Izraelnek es a gerinctelen nemzetkozi kozossegnek koszonhetoen. 1948 ban volt egy oriasi hiba, hogy nem 2 allamot hoztak letre. Azota ez bunne notte ki magat mert senkiben nem volt akkora gerinc hogy ezt lenyomja a magat egyre erosebb Izrael torkan. Es innentol az eroszak szinte torvenyszeru- ha nincs elettered akkor az eleted aran is megprobalsz szerezni, mert semmi vesztenivalod nincs. Ez az ongyilkos merenylok inkubatora- akik a mostani haborus helyzetben szuletnek, es boritekolhato modon 20 ev mulva magukat fogjak felrobbantani- vagy ott, vagy valahol a mi kozelunkben.

 

Biztonsagban az izraeliek es apalesztinok csak akkor fognak elni, ha lesz onallo palesztin allam. Ezt mar a jozanabb izraeliek is latjak, akiknek az agyat nem boritotta el a bosszu ezzel eljatszva a moralis folenyuket amit a holokauszt teremtett (es most ujrajatsszak azt ami veluk tortent 70 eve- borzalmas).

 

Előzmény: Némedi László __ (151365)