Wazull Creative Commons License 2000.05.13 0 0 3762
hiryu,

"JFK-t lelőtték. A testvére volt az, aki egy bombázóval felrobbant. JFK alól anno kilőttek egy torpedónaszádot."
Ebben teljesen igazad van. DE: ezert tettem oda a JFK utan a Jr.-t is, ami arra utalt a fiara (dzsondzson) gondoltam. Tavaly tortent esemenyekre akartam utalni, de ugy latszik, tul tavoli volt az asszociacio Yeats-sel...

"/egyébként nem írek, hanem ír származásu amerikiak./"
Ezt a kiegeszitest is koszi szepen. DE: Amerikaban ha megkerdezel egy embert, hogy milyen nemzetisegu, a legritkabb esetben fogja azt mondani, hogy o amerikai lenne. (A tobbgeneracio ota ott elo feherek, meg a feketek azt mondjak, ok amerikaiak). Altalaban azt mondjak: I'm Armenian, I'm Korean, ..., meg akkor is, ha mar a szuleik is Amerikaban szulettek. Azt gyakran mondjak: I'm african-american, vagy I'm asian-american, de azt, hogy I'm Irish-american, azt meg sohasem hallottam, vagy olvastam ilyet. Bostonban...
Persze, a Kennedy-k ir szarmazasu amerikaiak, Magyarorszagrol nezve, de itt irek :-)))
Bocsi a kiteroert...

Yeats ekkor már nem élt, csak a történelmi hűség kedvéért jegyzem meg... Vers a fiáról szól, aki 1916-ban esett el. Az egy
másik háború volt."
Koszi szepen, ezt nem tudtam...

Előzmény: hiryu (3741)