Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 -2 0 119204

Szia, négyszer voltam a Serenity Makadi Beach resortban, utoljára tavaly. Imádom.

Márciusban nem voltam, de kellemes lehet, a tenger is 23 fokos, a levegő is 23... 

https://www.tui.co.uk/holidays/weather/africa/egypt/egypt-red-sea/hurghada/march.html

 

 

Én USA dollárt vinnék, de euró is jó. Szobafiúnak adni illik 1-2 alkalommal a hét alatt összesen mondjuk 3-5 dollárt. Medencénél is jófiú vagy, ha adsz a bárnál... Bankjegyet adj, mert az érme nem jó nekik.

 

A vízumot a reptéren kell fizetni, bevallom, nem emlékszem, de mintha 25 USD lett volna fejenként.

A reptéren ki kell tölteni egy kisebb papírt, amit egy standnál adnak, és azt az útlevélmutatásnál leadni.

 

All inclusive: egész nap étel, és helyi italok, kávé - a étteremben, és medencénél és a bárban is.

Érdemes kérni plusz pénzért lila szalagot a zöld helyett, mert akkor mehetsz a parti étterembe is reggel és este, ott nyugisabb, szebb, jobb. A parti étteremben a narancslé igazi, fent a közösben nem.

Nagyon jó az ellátás.

 

Ja, és jár az egy hét alatt egy külön exclusive a la carte éttermi vacsora is, amire be kell jelentkezni egy nappal előre - van ázsiai, olasz, európai - de fel lehet menni az Aqua resort éttermébe is így, ha azt választod. A menüt előre ki kell választani (3-5 fogás).

 

Ha sznoriztok, én elmennék a közeli Sharm el Naga öbölbe egynapos kirándulásra halakat nézni.

Voltam, és csodás, még szabadon megjelenő teknős és delfin is esélyes...  

 

Egy hét az hamar eltelik - napi 2 sznori, kerti sós medence, kaják...

 

 

 

Előzmény: eger.jeno (119202)