kavicsos1964 Creative Commons License 2024.02.08 -1 1 40505

Két malomban örlünk véleményem szerint ,de hát nem vagyunk egyformák . Maradjunk a 13 évnél  abban az évben én mondjuk dupla dózist alkalmaztam lemósóként a rézből ,te betartottál minden szabályt és a vegetációban 6-szor permeteztél stimm . Én ugyan durván permeteztem de akkor amikor még a fán semmi sem volt . Majd én még lenyomtam az olajos lemosóval is és ezután virágzásban szintén a Chorussal permeteztem 3 szor . Amikor levirágzott kapott 2 szer Mospilan és Topas keveréket és én aztán már semmit nem fujtam rá ,mert kb jelenleg is ezt a sémát követem . Akkor most a 13-as évben ki volt a környezetszennyezőbb és ki evett nagyobb vegyszerterhelésű terméket ! Pedig a szabályokat betartottad ! Ezt csak azért írtam jobb akkor normálisan lemosózni amikor semmi nincs rajta mint a nyári időkben 5 naponta permetezni ,de ez csak az én véleményem . Amikor volt egy évem, valahol ott van a rézes permetezésem is fotókon semmit sem tudtam tenni a betegségekkel mi több a vegyszerek is inkább átottak mint használtak ,nem is volt termésem csak mutatóban . Sőt a növény orvost is várom a mai napig hogy a kertemben látogatást tegyen a tafrinia ügyben ! A saját gyümölcsösében nem tudták nagyüzemileg megfékezni ,pedig jobb vegyszerekhez fért hozzá mint én a hobbista kertész . Néhib ide vagy oda a bevált módzsereket fogom eztán is folytatni mert a fát még nem rágcsálom ((::!! A gyümölcsömön meg nem lesz se réz se más vegyszer .

Előzmény: szicsu1007 (40504)