svedmalac Creative Commons License 2024.01.26 0 0 2913

Hát az árak krvára elmentek...

Eleinte Bosch-t néztem én is, voltak jó gépeik, de aztán valahogy szembejött az AEG, mint márka.

Talán azért is, mert nézegettem (kacsintgattam) a 200-nál feljebb is.

Aztán mivel nem volt vészesen több a 200-as kezdeti limitemnél, meg csupa jókat olvastam, meg ki is hozták lakásra, így úgy voltam vele, hogy mégsem két hétre veszek hűtőt, legyen a drágább.

Eddig nagyon nem bántam meg. Ráadásul ami még számíthat, az a műanyagok, meg általában az anyagok minősége.

Az enyém acél és a műanyagok is nagyon jónak tűnnek.

A zaj érdekes dolog. Eleve nem sokszor hallom, hogy menne, persze egymagam nem sűrűn nyitogatom.

De ha megy is, nagyon ritkán tűnik fel.

Kb. havonta egyszer csinál olyat, hogy amikor leáll, akkor mintha a kompresszorhoz hozzá érne valami, fémes hangot ad egy másodpercre.

De ennyi. Eddig lusta voltam megnézni, mert nem zavaró ez sem.

Lehet, hogy csak egy kis hungarocell darabka kellene két felület közé.

Én a Bosch-t ajánlanám, bár tapasztalatom nincs vele. Rengeteget olvastam utána anno, ez alapján biztos, hogy nem gagyi.

A keleti márkák meg ahogy észrevettem, szinte hit kérdése. Kb. fele-fele arányban találtam pozitív és pár év utáni negatív vélemyényeket (külföldi oldalakat is néztem).

Ezek alapján nem volt szimpatikus, volt több is pl., aki épp a műanyagok öregedését említette. De tapasztalatom ezekkel sincs.

Előzmény: Parker75 (2912)