foveon Creative Commons License 2024.01.22 0 0 7956

canon sikagyasrol nem irtam, hanem a film szkennereikrol. igazabol egy jo van(volt) nekik, az fs4000us (volt egy masik az fs2710 de az nem tul acelos), fs4k-bol volt nekem 2 db is, sajnos ott a megvilagito egyseggel szokott baj lenni.
az itt elhangzott filmszekennerek mindegyike volt/van nekem (vagy hozzafertem hozzajuk). voltak lapszkennereim is (pl canon 8800f, vagy pl umax de az igazabol inkabb filmszkenner mit lap). dob nyilvanvaloan jo de hazi hasznalatra nem sok ertelme van, plane nem kisfilmre.

sok szkennerrel az is a baj hogy regebbi csatolokat hasznal pl fw vagy external scsi (pl ma ha nincs meg egy scsi szkennerhez a kabel azt nem erdemes megvenni mert olyan marha draga egy external scsi kabel, de ugyan igy az is nagy szopo ha nincs meg a filmtarto adapter). a legtobb amatornel mar ezek kizaro okok es a szoftverrol nem is szoltunk, ezer evesek, xp felett mar kinlodas stb.

en tovabbra is azt mondom aki nem akar szopni az inkabb ne vegyen minoltat (inkabb nikont esetleg plusteket).
az atfotozas is jo erdemenyt ad, persze nyilvan vaz es obi fuggo (no meg korites, filmvezetes fenyforras stb), a gond inkabb azzal van hogy tobb es macerasabb az utomunka foleg szines neganal. no meg a setuppot minden alkalommal ossze kell allitani beuzemelni aztan elpakolni majd a kovetkezo alkalommal ujra es ujra.

 

Előzmény: Dreamy (7952)