Carina_S Creative Commons License 2023.12.17 0 0 32

Sziasztok!

 

Lenne egy technikai kérdésem a vezetékes telefon bekötése témájában.

 

A 4 eres vonali vezeték és a végén lévő csatlakozódugasz bekötése a kérdés tárgya. Ezekből egyrészt van a magyar szabványú, és van a német szabványú.

 

________________________________

 

* 1./ Amelyik a magyar szabvány szerinti, nos azt nagyon jól ismerem, kötöttem is már be ilyet: ezen ha a késes érintkezős dugaszon a szakáll felfelé áll, akkor a négy ér színsorrendje a vezeték felől a dugasz vége felé nézve, és balról jobbra haladva:

 

Fekete;        Piros;        Zöld;        Sárga;

 

* 2./ Viszont amelyik a német szabvány szerinti, nos azt már nem annyira ismerem jól mint a magyart, és ilyet még nem is kötöttem egyszer sem, viszont egyen kimértem multiméterrel azt hogy a 4 vezetőér közül melyik színű ér melyik érintkezőre van bekötve: ez egy 30 mm hosszú fekete dugasz, é ezen a vezeték felől a hosszúkás keskeny dugasz vége felé -- ha bal oldalára van fektetve, akkor ha a vezeték van balról és a dugasz szakállas vége pedig jobbról, akkor balról jobbra haladva először egy magában külön álló érintkező van, utána egy foghíj jön, és a foghíj után jön a többi három érintkező egymás mellett, és utána a dugasznak a legvégén már csak a rögzítőszakáll van, és ezzel vége is van a dugasznak.Ebben a helyzetben ha a szakáll a jobb oldalon áll, és balra pedig a belépő 4 eres telefonvonali vezeték van, akkor a négy ér színsorrendje a vezeték felől a dugasz vége felé nézve, és balról jobbra -- tehát a vezeték belépési pontja felé a dugasz rögzítő-szakállas vége felé haladva a következő:

 

Barna;        FOGHÍJ;        Sárga;        Zöld;        Fehér;

 

 

________________________________

 

 

KÉRDÉS: Ha a német vezetékről levágom a magyarhoz nem csatlakoztatható német dugaszt, akkor ezen a barna, sárga, zöld, fehér színek közül egyenként melyik melyik színnek felel meg a magyar színek között található fekete, piros, zöld, sárga színeknek?

 

Vagyis a német vezeték bekötése esetén melyik német színt melyik magyar szín helyére köthetem be a magyar dugaszba a belekrimpeléskor*? (*Belekrimpelés = belepréselés; krimpelő-fogóval = préselő-fogóval.)

 

[?] Be tudnátok -- a szakemberek közül bárki aki jól(!) ért hozzá -- erről tenni egy gyakorlati bekötési vázlatrajzot?