Don Tomato Creative Commons License 2023.12.10 0 1 9421

Szia!

2006-os GTC H Astrán tapasztaltam ugyanezt. Egy ideig csak néha csinálja, aztán már gyakrabban. Olyan nem volt, hogy néhány próbálkozást követően el se tudjam indítani, de természetesen bosszantó. Mivel nem állandó volt a hiba és olyanokkal jöttek a szerelők, hogy új kulcsot kell csináltatnom (pótkulccsal is ez volt a helyzet, szóval gondoltam ez marhaság) , vagy át kell programozni stb, nem lett orvosolva a dolog.
Aztán egyszer bedobott az autó egy gázpedál hibájára utaló hibakódot, 112008 ha jól emlékszem. Rákerestem és találtam egy német nyelvű tutorial videót, ahol részletesen bemutatják, hogy feltehetően hol lehet a hiba. UEC, gaspedal, Astra H címszavakra keress rá és megtalálod. A lényeg, hogy a motortérben lévő biztosítéktáblát kell szétbontani (nem a biztosítékokat kihúzni, hanem az egész táblát azokkal együtt leemelni) és az összes csatlakozót megtisztítani. Valamelyik hozzászóló írja is, hogy sokszor elég csak szétszedni és összerakni már az is segít, de ha már szét van szedve én végigfújkáltam kontakt tisztító spray-vel egyenként. Illetve van ott 2 db 80 A-es biztosíték, amit érdemes ellenőrizni, megtisztítani. Ezután nekem megszűnt és azóta sem jött vissza a gázpedál hibájára utaló check engine jelzésem, valamint - és itt a válasz a kérdésedre - az általad említett kulcs elfordítására nem reagál semmit az autó hiba sem jelentkezett újra. Ennek olyan 4-5 hónapja és mivel nálam már napi szinten jelentkezett, azt gondolom sikerült megoldani a problémát ami valamilyen kontakthibára vezethető vissza a biztosítéktáblán.

Előzmény: Montidroid (9415)